خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, سایر گروهها  >  برخورد خشن نیروی انتظامی با مجروح جنگی که برای مانع زدایی از مسیر تردد ویلچر تلاش می کند

برخورد خشن نیروی انتظامی با مجروح جنگی که برای مانع زدایی از مسیر تردد ویلچر تلاش می کند

خبرگزاری هرانا – صبح امروز سه شنبه ۲۴ فروردین ماه، ویدئویی در شبکه های اجتماعی منتشر شده که در آن نیروی انتظامی بابل اقدام به بازداشت خشونت آمیز یکی از مصدومین جنگ ایران و عراق می کند. در این ویدئو شهروند مذکور که دچار ضایعه نخاعی است سعی دارد به دلیل بی توجهی مسئولان شهری، معبری را برای عبور خود مناسب سازی کند. این در حالی است که «معاون بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران» بدون اشاره به بازداشت توهین آمیز این شهروند توسط ماموران، مدعی شده فرد توهین کننده به این شهروند توسط نیروی انتظامی بازداشت شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز سه شنبه ۲۴ فرورذین ۱۴۰۰، ویدئویی در شبکه های اجتماعی منتشر شده که در آن یک شهروند دارای مشکل نخاعی توسط ماموران نیروی اننظامی در شهرستان بابل به صورت خشونت آمیز بازداشت می شود.

گفته می شود این شهروند که از مصدومین جنگ ایران و عراق بوده پس از پیگیری های مکرر از سازمان های مختلف جهت مناسب سازی یک معبر برای گذر او و بی توجهی مسئولان، شخصا تلاش کرده که با نصب یک پل کوچک این معبر را مناسب سازی کند. در ویدئوی منتشر شده بازداشت وی بدون توجه به دلیل اقدام وی و بدون در نظر گرفتن شرایط جسمی این شهروند به صورت خشونت آمیز صورت گرفته است.

در حالی که انتشار این ویدئو واکنش اعتراض آمیز بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی را در خصوص رفتار نامناسب ماموران نیروی انتظامی به همراه داشت، امروز سه شنبه ۲۴ فروردین ماه ۱۴۰۰، معاون بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران، مدعی شده است که فرد توهین کننده به این شهروند توسط نیروی انتظامی بازداشت و از این شهروند نیز دلجویی شده است.

پیشتر جمال باقری، سرپرست بهزیستی استان مازندران گفته بود: طی بررسی‌های به عمل آمده بیش از ۶۶ درصد از اماکن عمومی در سطح این استان مناسب تردد معلولان نیست و تنها یک سوم از آنها در سطح استان مناسب سازی شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید