خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز دوشنبه ۲۳ فروردین ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در شهرهای آشتیان، اصفهان و کاشان دچار حادثه شدند. در این حوادث ۱ کارگر جانش را از دست داد و ۲ کارگر دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تابناک، روز یکشنبه ۲۲ فروردین ماه ۱۴۰۰، سرهنگ رضا رضایی گفت: کارگر ۴۲ ساله بر اثر سقوط در مخزن آب و آهک جان خود را از دست داده است.

به گفته وی حدود ساعت ۱۰ و ۳۹ دقیقه روز یکشنبه مرکز فوریت های ۱۱۰ شهرستان آشتیان حادثه فوت این کارگر را در کارخانه ای واقع در شهرک صنعتی “مزرعه نو” این شهرستان اعلام کرد.

این مقام انتظامی اظهار داشت: جسد برای تحقیقات بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد.

مصدومیت یک کارگر در اصفهان

به گزارش خبرگزاری ایسنا، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: امروز دوشنبه ۲۳ فروردین ماه ۱۴۰۰، ساعت ۱۰ و ۲۱ دقیقه یک کارگر ساختمانی ۳۷ ساله بر اثر سقوط در چاه ۷ متری دچار آسیب دیدگی شده است.

فرهاد کاوه آهنگران با اشاره به وقوع این حادثه در خیابان علامه امینی شرقی اصفهان، افزود: بلافاصله بعد از اعلام وقوع حادثه، اکیپ ایستگاه شماره ۵ امداد و نجات به محل حادثه اعزام شد و در کوتاه ترین زمان ممکن با رعایت موارد ایمنی و احتیاط فرد را از چاه بیرون آورد.

وی با بیان اینکه این کارگر ساختمانی از ناحیه پا دچار آسیب و شکستگی شده بود، ادامه داد: مصدوم پس از خروج از چاه به عوامل اورژانس تحویل داده شد.

مصدومیت یک کارگر در کاشان

به گزارش خبرگزاری ایلنا، یک کارگر ۳۲ ساله در حین اسکلت‌بندی ساختمانی در خیابان آیت‌الله سعیدی شهرستان کاشان به علت رعایت نشدن اصول ایمنی از جمله فقدان کمربند ایمنی از طبقه دوم ساختمان سقوط کرد و دچار مصدومیت شد.

این کارگر که از چند ناحیه بدن دچار آسیب دیدگی شده بود، توسط عوامل اورژانس به بیمارستان انتقال یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید