خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  زخمی شدن یک کولبر بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی اشنویه

زخمی شدن یک کولبر بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی اشنویه

خبرگزاری هرانا – روز جمعه ۲۰ فروردین‌ماه، در پی شلیک مستقیم نیروهای نظامی در مناطق مرزی شهرستان اشنویه واقع در استان آذربایجان غربی، یک کولبر زخمی شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، روز جمعه ۲۰ فروردین‌ماه ۱۴۰۰، در پی شلیک مستقیم نیروهای نظامی در مناطق مرزی شهرستان اشنویه، یک کولبر زخمی شد.

بر اساس این گزارش، هویت این کولبر حکیم عثمانی، ٣٠ ساله، فرزند صالح و اهل روستای “میراوه” از توابع شهرستان اشنویه عنوان شده است.

در این گزارش آمده است، نیروهای سپاه پاسداران بدون اخطار قبلی این کولبر را مورد هدف شلیک مستقیم قرار داده‌اند.

آقای عثمانی که از ناحیه دست و پشت زخمی و جهت مداوا پزشکی به یکی از مراکز درمانی شهر “سوران” در اقلیم کردستان عراق منتقل شد.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

در بخشی از گزارش سالانه وضعیت حقوق بشر در ایران؛ ویژه سال ۲۰۲۰ به شهروندانی که توسط ارگان‌های نظامی کشته و یا زخمی شده‌اند پرداخته شده است.

به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، در این گزارش قتل ۳۶ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۰۹ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی ثبت شده است.

لازم به ذکر است که ۹ کولبر دیگر نیز به واسطه شرایط اقلیمی و جغرافیایی مانند سرمازدگی و سقوط از ارتفاع دچار حادثه شدند که از این تعداد ۴ کولبر زخمی شدند و ۵ کولبر جان باختند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید