خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در خوزستان و تهران

فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در خوزستان و تهران

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز پنجشنبه ۱۹ فروردین ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، سه کارگر در شهرهای اهواز، تهران و اندیمشک، دچار حادثه شدند. در این حوادث دو کارگر جانشان را از دست دادند و یک کارگر دچار مصدومیت شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز، از مرگ یک کارگر ساختمانی در این شهرستان خبر داد.

ابراهیم قنبری در تشریح جزئیات این حادثه گفت: امروز ساعت ۱۲ و ۴۸ دقیقه، کارگران یک ساختمان در حال ساخت در منطقه زیتون کارمندی اهواز، پس از سقوط یک کارگر ۲۵ ساله از طبقه هفتم به داخل چاهک آسانسور، برای درخواست کمک با سامانه ۱۲۵ تماس گرفتند و ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانان را به محل حادثه اعزام کرد.

ابراهیم قنبری تصریح کرد: آتش‌نشانان شخص حادثه‌دیده را به خارج از چاهک آسانسور منتقل کردند که پس از انجام معاینات اولیه، معلوم شد این کارگر بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داده است.

قنبری عنوان کرد: نیروهای عملیات، جسد این کارگر را به عوامل پزشکی و انتظامی تحویل دادند.

مرگ یک کارگر در تهران

به گزارش ایلنا، سخنگوی سازمان آتش نشانی از مرگ یک کارگر ۲۱ساله در پی آتش سوزی در یک ساختمان در حال ساخت واقع در تهران خبر داد.

جلال ملکی در این خصوص گفت: ساعت ۳:۱۴ دقیقه بامداد امروز، یک مورد آتش سوزی در یک ساختمان در حال ساخت واقع در خیابان آجودانیه، به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد.

ملکی با بیان اینکه سه ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند، افزود: آتش سوزی در طبقه منفی ۲ که محل استراحت کارگران بود رخ داد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی افزود: ۱۲ نفر از کارگران در آن محل مشغول به استراحت بودند که ۱۱ نفر خارج شدند اما در حین خاموش کردن آتش، آتش نشانان با جسد سوخته یکی از کارگران که ۲۱ سال سن داشت و تابع کشور افغانستان بود مواجه شدند.

ملکی ادامه داد: این فرد در شعله‌های آتش گرفتار شده و در همان دقایق اولیه جان خود را از دست داده بود.

مصدومیت یک کارگر در اندیمشک

به گزارش رکنا، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اندیمشک از مصدومیت یک کارگر در شهرستان اندیمشک خبر داد.

امین نیلساز اظهار کرد: مورخ ۱۸ فروردین ۱۴۰۰، یک کارگر ۴۳ ساله در پی سقوط در چاه ۳.۵ متری واقع در منطقه سد مخزنی بالارود، از ناحیه لگن و دنده ها دچار مصدومیت شد.

نیلساز افزود: کارگر مصدوم شده توسط نجاتگران از داخل چاه خارج و به مرکز درمانی انتقال یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید