خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  چهار زندانی سیاسی از زندان سنندج آزاد شدند

چهار زندانی سیاسی از زندان سنندج آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – طی روزهای اخیر شاهو اسکویی و همایون بهمنی به صورت مشروط و داوود احمدی و حیدر (صلاح) ساعدی با استفاده از مرخصی پایان حبس از زندان مرکزی سنندج آزاد شدند. این زندانیان سیاسی پیشتر توسط دادگاه انقلاب سنندج به تحمل حبس محکوم شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، طی روزهای اخیر چهار زندانی سیاسی از زندان مرکزی سنندج آزاد شدند.

بر اساس این گزارش، داوود احمدی و حیدر (صلاح) ساعدی با استفاده از مرخصی پایان حبس و شاهو اسکویی و همایون بهمنی به صورت مشروط آزاد شدند.

همایون بهمنی در تاریخ ۱۰ آذرماه ۹۷ در شهرستان دیواندره استان کردستان بازداشت و پس از ۵ ماه با تودیع قرار وثیقه آزاد شد. سپس وی توسط دادگاه انقلاب سنندج به اتهامات “ارتباط با یکی از احزاب مخالف نظام، اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام” به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به دو سال و نیم حبس تعزیری کاهش یافت. آقای بهمنی روز یکشنبه ۸ دی‌ماه ۹۸ جهت اجرای حکم حبس راهی زندان سنندج شد.

شاهو اسکویی نیز سال ٩٧ توسط شعبە‌ی یکم دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی “سعیدی” به اتهام “همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام” به تحمل ۵ سال حبس محکوم شد که حکم وی نهایتا در دادگاه تجدیدنظر به ٣٠ ماه حبس کاهش یافت و مورخ ٢ دی ٩٨ جهت اجرای حکم راهی زندان سنندج شد.

داوود احمدی و حیدر ساعدی هم روز ۱ خردادماه ٩٨ در سنندج بازداشت و در تاریخ  ۴ خرداد همان سال با تودیع وثیقه به صورت موقت آزاد شدند.

این شهروندان بعد از مدتی مجددا بازداشت شدند و تا هنگام صدور رای دادگاه، به صورت بلاتکلیف در زندان سنندج به سر بردند و نهایتا به اتهام “همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام” هر کدام به پنج سال حبس تعزیری محکوم شدند. احکام صادره در دادگاه تجدیدنظر به سه سال حبس تعزیری برای هرکدام کاهش یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید