خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  با پایان مرخصی؛ حمید منافی به زندان اوین بازگشت

با پایان مرخصی؛ حمید منافی به زندان اوین بازگشت

خبرگزاری هرانا – حمید منافی فعال ترک (آذربایجانی) امروز دوشنبه ۱۶ فروردین ماه، با پایان ایام مرخصی به زندان اوین بازگشت. آقای منافی پیشتر در تاریخ ۲۶ اسفندماه از زندان اوین به مرخصی اعزام شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۰، حمید منافی، فعال ترک (آذربایجانی) با پایان ایام مرخصی به زندان اوین بازگشت.

آقای منافی پیشتر در تاریخ  ۲۶ اسفندماه با تودیع قرار کفالت به مرخصی کوتاه مدت اعزام شده بود.

حمید منافی در اسفندماه ۱۳۹۲ به دلیل شرکت در مراسم بزرگداشت روز جهانی زبان مادری در نسیم شهر تهران بازداشت و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان زمان دادرسی آزاد شد.

وی در سال ۱۳۹۵ مرحله بدوی توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شهرستان بهارستان از بابت اتهام “مشارکت در تشکیل جمعیت به منظور برهم زدن امنیت کشور” ۱۰ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به مسجد سلیمان از توابع استان خوزستان محکوم شد. این حکم در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی بابایی به ۲ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید تقلیل یافت.

آقای منافی نهایتا در تاریخ ۳۱ تیرماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود در تهران بازداشت و جهت تحمل مدت محکومیت به زندان اوین منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید