خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  با پایان مرخصی؛ بهنام شیخی به زندان اوین بازگشت

با پایان مرخصی؛ بهنام شیخی به زندان اوین بازگشت

خبرگزاری هرانا – بهنام شیخی، فعال ترک (آذربایجانی)، روز شنبه ۱۴ فروردین ماه با پایان ایام مرخصی به زندان اوین بازگشت. آقای شیخی در تاریخ ۲۷ اسفندماه، از زندان اوین به مرخصی اعزام شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰، بهنام شیخی، فعال ترک (آذربایجانی)، با پایان ایام مرخصی به زندان اوین بازگشت.

آقای شیخی در تاریخ ۲۷ اسفندماه، در آستانه تعطیلات نوروز از زندان اوین به مرخصی اعزام شده بود.

بهنام شیخی به همراه حمید منافی، علیرضا فرشی، اکبر آزاد و سه تن دیگر در اسفندماه ۱۳۹۲ به دلیل شرکت در مراسم بزرگداشت روز جهانی زبان مادری در نسیم شهر تهران بازداشت و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان زمان دادرسی آزاد شد.

این شهروند در سال ۱۳۹۵ مرحله بدوی توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شهرستان بهارستان هر یک از بابت اتهام “مشارکت در تشکیل جمعیت به منظور برهم زدن امنیت کشور” ۱۰ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به مسجد سلیمان از توابع استان خوزستان محکوم شد.

این حکم در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی بابایی به ۲ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید تقلیل یافت.

وی پیشتر در تاریخ ۳۱ تیرماه ۹۹ جهت تحمل مدت محکومیت خود توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود در تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید