خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شهرداری منجیل

معوقات مزدی کارگران شهرداری منجیل

خبرگزاری هرانا – کارگران شهرداری منجیل واقع در استان گیلان، از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود خبر دادند. این کارگران ۶ ماه دستمزد، عیدی و سنوات پرداخت نشده دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران مجموعه شهرداری شهرستان منجیل، از عدم پرداخت معوقات مزدی خود خبر دادند.

بر اساس این گزارش، کارگران مجموعه شهرداری منجیل که تعداد آن‌ها حدود ۲۵ نفر است و تحت مسئولیت پیمانکار فعالیت دارند، درباره طلب وصول نشده خود گفتند: مطالبات مزدی ما مربوط به شش ماه طلب مزدی (مهر، آبان و آذر، دی، بهمن و اسفند) سال گذشته می‌شود. همچنین کارفرما به دلیل کمبود نقدینگی عیدی و سنوات پایان سال ۹۹ را پرداخت نکرده است.

این کارگران از وضعیت معیشتی خود ابراز نارضایتی کردند و گفتند: متاسفانه بعد از سال‌ها خدمت در شهرداری منجیل، از پرداخت به موقع مزایای مزدی و عیدی و سنوات محروم هستیم.

یکی از کارگران شاغل بخش خدمات شهرداری منجیل با یادآوری اینکه به دلیل کمبود منابع مالی، چند سال گذشته برای آن‌ها با چالش‌هایی همراه بوده است، افزود: دست‌کم طی یک الی دو سال گذشته مدیریت شهری منجیل به بهانه شرایط بد اقتصادی، حقوق و عیدی آن‌ها را با تاخیر پرداخت کرده است.

وی با بیان اینکه هرکدام از ما به صورت میانگین ۶ تا ۱۰ سال سابقه کار داریم، گفت: در نتیجه وضعیت پیش آمده ممکن است امنیت شغلی خود را از دست بدهیم.

به گفته وی؛ آخرین پولی که به حساب کارگران واریز شده ۲۸ اسفند سال پیش بود که شهرداری حقوق شهریور سال ۹۹ را به حساب هر کارگر واریز کرد. در عین حال تعداد ۴ تا ۵ نفر از کارگران با تاخیر تا شش ماه بازنشسته شده‌اند که هنوز هیچ خبری از پرداخت مطالبات بازنشستگی آن‌ها نیست.

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید