خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  اعزام به مرخصی؛ گزارشی از آخرین وضعیت وحید مرشدی و رضا بویری ورزرده در زندان تهران بزرگ

اعزام به مرخصی؛ گزارشی از آخرین وضعیت وحید مرشدی و رضا بویری ورزرده در زندان تهران بزرگ

خبرگزاری هرانا – وحید مرشدی و رضا بویری ورزرده دو زندانی سیاسی روز سه شنبه ۲۶ اسفندماه از زندان تهران بزرگ به مرخصی اعزام شدند. این شهروندان در سال ۹۷ توسط دادگاه انقلاب شهریار به ۸ ماه زندان محکوم و در تاریخ ۳۰ آذرماه ۹۹ جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان تهران بزرگ منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۲۶ اسفندماه ۱۳۹۹، وحید مرشدی و رضا بویری ورزرده دو زندانی سیاسی از زندان تهران بزرگ به مرخصی اعزام شدند.

این شهروندان اوایل بهمن ماه ۹۶ و به دنبال اعتراضات سراسری دیماه در ارتباط با فعالیت در یک گروه تلگرامی توسط ماموران اطلاعات سپاه احضار و مورد بازجویی قرار گرفتند. آنها با فاصله یک هفته به دادگستری ملارد احضار و پس از بازجویی با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند.

جلسه دادگاه وحید مرشدی و رضا بویری ورزرده خرداد ۹۷ در شعبه ۱ دادگاه انقلاب شهریار به ریاست قاضی برجسته برگزار شد و هریک از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی از طریق انتشار مطالب علیه نهادهای مخلتف نظام” به ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شدند. این حکم نهایتا در مردادماه ۱۳۹۷ توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی زرگر عینا تایید شد.

این شهروندان در تاریخ ۳۰ آذرماه ۹۹ جهت تحمل دوران محکومیت خود احضار و پس بازداشت به زندان تهران بزرگ منتقل شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید