خبرگزاری هرانا

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  حیوان آزاری؛ بازداشت عاملان برگزاری نزاع سگها در پارس آباد

حیوان آزاری؛ بازداشت عاملان برگزاری نزاع سگها در پارس آباد

خبرگزاری هرانا – دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پارس‌آباد واقع در استان اردبیل، از بازداشت ۳ تن از عوامل برگزاری مبارزه و نزاع سگها در  این شهرستان، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، بنابر اعلام امین رنجبر دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پارس‌آباد، ۳ تن از عوامل نزاع و مبارزه سگها تحت عنوان لیگ برتر، در این شهرستان بازداشت شدند.

امین رنجبر در این خصوص گفت: در پی دریافت گزارشی مبنی بر برگزاری مسابقه مبارزه حیوانات دست‌آموز و پخش فیلم آن در فضای مجازی، موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به غیرورزشی و نیز غیربهداشتی بودن این تجمع در شرایط خاص بیماری کرونا، دستور تشکیل پرونده قضایی و دستگیری عوامل دخیل صادر شد.

دادستان عمومی و انقلاب پارس‌آباد ادامه داد: در کمتر از ۲۴ ساعت ۳ تن ازعوامل اصلی تبلیغ موضوع در فضای مجازی و برگزار کننده مراسم، بازداشت شدند.

رنجبر با اشاره به روند فعلی پرونده متهمان بیان کرد: ۳ متهم دستگیرشده در حال سیر روند قانونی برای برخورد مطابق با قانون هستند.

حیوان‌ آزاری یکی از انواع بداخلاقی های اجتماعی و بزه ‌کاری محسوب می شود. در سال‌های اخیر فعالیت‌هایی انجام شده تا حیوان ‌آزاری، جرم‌انگاری شده و به حیطه جرایم وارد شود. حیوان آزاری به اشکال متعددی نمود پیدا می کند؛ از درگیر کردن حیوانات با یکدیگر تا ضرب و جرح فیزیکی، زندانی کردن و نگهداری حیوانات در مکان های نامناسب که همگی در این قالب می گنجد با این تفاوت که در پاره ای از اوقات ضریب و سطح خشونت در این امر بسیار بارز و مشهود است و در برخی موارد نیز کمرنگ و نامحسوس به نظر می رسد.

اما هر آنچه است اختلالات روحی ، روانی و رفتاری انسان وجه اشتراک تمامی حیوان آزاری ها به شمار می رود که با شدت و ضعف هایی بروز می یابد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید