خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز سه‌شنبه ۱۰ فروردین، شماری از شهروندان معترض به عقد قراردادی بین ایران و چین در نقاط مختلف ایران از جمله مقابل ساختمان مجلس و سفارت چین در تهران، مقابل ساختمان استانداری البرز در کرج و مقابل ساختمان استانداری گیلان در رشت و گروهی از کارگران شهرداری چرام در مقابل ساختمان شهرداری این شهر در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی روز گذشته و امروز سه‌شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۰، شهروندان در نقاط مختلف ایران از جمله مقابل ساختمان مجلس و سفارت چین در تهران، مقابل ساختمان استانداری البرز در کرج و مقابل ساختمان استانداری گیلان در رشت دست به تجمعاتی اعتراضی زدند.

تجمع این شهروندان در اعتراض به عقد قراردادی با محتوای پنهان بین ایران و چین موسوم به “برنامه همکاری‌های جامع ایران و چین” صورت گرفته است.

شهروندان در این تجمعات با سر دادن شعارهایی از جمله “میجنگیم میمیریم ایران و پس میگیریم”، “ایران فروشی نیست” و “تا فسخ قرارداد هر روز همینجا” نسبت به امضای این قرارداد اعتراض کردند.

تجمع کارگران شهرداری چرام

به نقل از عصر جنوب، امروز سه شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۰، گروهی از کارگران شهرداری چرام در استان کهگیلویه و بویر احمد در مقابل ساختمان شهرداری این شهر دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، تجمع این کارگران در اعتراض به تبعیض در پرداخت حقوق و مزایا صورت گرفته است.

به گفته یکی از کارگران؛ هنگامی که برای پیگیری مطالبات به دفتر شهردار مراجعه کردم، مورد فحاشی و خشونت فیزیکی قرار گرفتم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید