خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  عبدالرسول مرتضوی از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج تبعید شد

عبدالرسول مرتضوی از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج تبعید شد

خبرگزاری هرانا – عبدالرسول مرتضوی، زندانی سیاسی طی هفته گذشته از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج تبعید شد. آقای مرتضوی از زمان انتقال، در سلولی بدون رعایت اصل تفکیک جرائم نگهداری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عبدالرسول مرتضوی، زندانی سیاسی طی هفته گذشته از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج تبعید شد.

آقای مرتضوی از آن زمان تاکنون بدون رعایت اصل تفکیک جرائم، به همراه سعید اقبالی، فعال مدنی و دو زندانی محکوم به اعدام با جرائم عادی در یک سلول نگهداری می‌شود. به گفته یک منبع مطلع اسامی آقای مرتضوی و اقبالی به دلیل عدم صدور کتبی حکم انتقال تاکنون در سیستم زندان رجایی شهر ثبت نشده و مسئولان زندان رجایی شهر کرج حاضر به پذیرش این دو زندانی سیاسی نیستند.

اواسط مردادماه ۹۸ نامه ای با امضای ۱۴ تن از کنشگران مدنی مبنی بر استعفای آیت الله خامنه ای منتشر شده بود. با انتشار این نامه شماری از امضاکنندگان بازداشت و برخی دیگر نیز تحت فشار قرار گرفتند. هم اکنون محمد نوری زاد، هاشم خواستار، محمد حسین سپهری و چند تن دیگر از امضاکنندگان این بیانیه دوران محکومیت خود را در زندان سپری می‌کنند.

عبدالرسول مرتضوی در این خصوص توسط دادگاه انقلاب مشهد به ۲۶ سال حبس محکوم شده بود. از این میزان ۱۱ سال زندان به عنوان مجازات اشد در خصوص وی قابل اجراست.

آقای مرتضوی همچنین در تاریخ ۱۷ آبان ۱۳۹۹ به شعبه ۴ بازپرسی دادسرای اوین به ریاست مهدی خدابخشی احضار و در پرونده‌ای دیگر از بابت اتهامات “فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به رهبری” با مصداق بیانیه‌ای معروف به “شمارش معکوس برای آزادی زندانیان سیاسی” مورد تفهیم اتهام قرار گرفت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید