خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  ورود به حریم خصوصی؛ بازداشت اعضای یک تور گردشگری در درفول

ورود به حریم خصوصی؛ بازداشت اعضای یک تور گردشگری در درفول

خبرگزاری هرانا – رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دزفول از بازداشت متصدیان یک تور گردشگری خبر داد. وی “مختلط بودن،‌ ظاهر نامناسب و رقص و پایکوبی” را از عوامل بازداشت این شهروندان عنوان کرد. ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، عوامل یک تور گردشگری در دزفول بازداشت شدند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دزفول مدعی شد: عوامل تور مختلط گردشگری که با ظاهری نامناسب در دریاچه شهیون دزفول اقدام به رقص و پایکوبی کرده بودند، بازداشت شدند.

به گفته مهدی چناری بازداشت این شهروندان با دستور شورای تامین استان صورت گرفته است.

در این گزارش به هویت و تعداد شهروندان بازداشتی اشاره نشده است.

تحمیل سبک زندگی و مبارزه با آنچه “سبک غربی” زندگی خوانده می شود از نخستین سال های عمر حکومت جمهوری اسلامی در ایران محل کشمکش بین شهروندان و حکومت بوده است.

این تحمیل شیوه در حالی است که اعلامیه جهانی حقوق بشر در ماده ۳ چنین بیان می کند: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد و در اصل ۱۲ نیز آمده نباید در زندگی خصوصی، امور خانوادگی، اقامتگاه یا مکاتبات هیچ‌کس مداخله‌های خودسرانه صورت گیرد یا به شرافت و آبرو و شهرت کسی حمله شود. در برابر چنین مداخله‌هایی برخورداری از حمایت قانون حق هر شخصی است.

 ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید