خبرگزاری هرانا

    خانه  > کودکان  >  عدم وجود حفاظ استاندارد؛ غرق شدن یک نوجوان در شهرستان زهک

عدم وجود حفاظ استاندارد؛ غرق شدن یک نوجوان در شهرستان زهک

خبرگزاری هرانا – روز سه‌شنبه ۳ فروردین‌ماه، به دلیل عدم وجود حفاظ استاندارد، یک نوجوان ۱۷ ساله در شهرستان زهک واقع در استان سیستان و بلوچستان، در داخل کانال خروجی یک چاه غرق شده و جانش را از دست داد. بی توجهی مسئولان شهری در نظارت بر اجرای حفاظ استاندارد و عدم نصب علائم هشدار در کانال‌های آب و استخرهای کشاورزی پیش از این نیز بارها باعث بروز حوادث اینچنینی شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از جمعیت هلال احمر، روز سه‌شنبه ۳ فروردین‌ ۱۴۰۰، مدیر عامل جمعیت هلال‌ احمر استان سیستان و بلوچستان، از غرق شدن یک نوجوان در کانال خروجی چاه نیمه چهارم این شهرستان، خبر داد.

بر اساس این گزارش علیرضا میربهاء الدین گفت: ساعت ۱۵و ۵۰ دقیقه روز سه‌شنبه، دو نوجوان که اقدام به شنا در آبهای چاه نیمه چهارم کردند، دچار غرق شدگی شدند. طی این حادثه یکی از نوجوانان با اقدام سریع مردم محلی از آب بیرون کشیده شد و نوجوان دیگر جانش را از دست داد.

وی ادامه داد: پس از اطلاع از حادثه، بلافاصله نجاتگران پایگاه امداد و نجات ساحلی و نجاتگران پایگاه جاده‌ای و همچنین یک تیم پشتیبان به محل حادثه اعزام شدند و پس از ۳ ساعت جستجو، جسد  نوجوان غرق شده از آب خارج شد.

مدیر عامل جمعیت هلال‌ احمر استان سیستان و بلوچستان افزود: جسد نوجوان مذکور پس از خروج از آب توسط نجاتگران این جمعیت، جهت سیر مراحل قانونی تحویل نیروی انتظامی شد.

عدم نظارت دقیق مسئولان شهری بر اجرای حفاظ ایمن و استاندارد در حوضچه های آب کشاورزی و کانال های آب پیش از این نیز باعث بروز حوادث اینچنینی بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید