خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  دادگاه تجدید نظر؛ سه شهروند اهل پیرانشهر مجموعا به ۱۵ سال حبس محکوم شدند

دادگاه تجدید نظر؛ سه شهروند اهل پیرانشهر مجموعا به ۱۵ سال حبس محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – حکم محکومیت سه شهروند اهل پیرانشهر به نام های شورش عبدالله نژاد، نجم الدین سخنور و صلاح آجی در دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی عینا تایید شد. این شهروندان در بهمن سال گذشته توسط دادگاه انقلاب پیرانشهر هر کدام به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی حکم محکومیت شورش عبدالله نژاد، نجم الدین سخنور و صلاح آجی سه شهروند اهل پیرانشهر را عینا تایید کرد.

این شهروندان در بهمن سال ۹۹ توسط دادگاه انقلاب پیرانشهر از بابت اتهام عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام هر یک به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بودند.

آنها در تاریخ ۲۵ آبان ماه ۹۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از مدتی به همراه دو شهروند دیگر به نامهای اسماعیل حاجی عبدالله و علی جولا به بازداشتگاه یک نهاد امنیتی در ارومیه منتقل شدند. این شهروندان نهایتا با اتمام مراحل بازجویی و با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت آزاد شدند.

شورش عبدالله‌نژاد ۳۳ ساله، نجم‌الدین سخنور ۳۰ ساله و صلاح آجی ۵٠ ساله، همگی از اهالی روستای گرگول‌سفلی از توابع شهرستان پیرانشهر هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید