خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت کمال علوی، شهروند ایرانی-سوئیسی در زندان اوین

گزارشی از آخرین وضعیت کمال علوی، شهروند ایرانی-سوئیسی در زندان اوین

 خبرگزاری هرانا – کمال علوی، شهوند دو تابعیتی ایرانی – سوئیسی در زندان اوین بسر می برد. آقای علوی توسط ستاد کل نیروهای مسلح به “افشای اطلاعات محرمانه مرکز فضایی ایران” متهم و در این خصوص به حبس محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، کمال علوی، شهروند دو تابعیتی ایرانی – سوئیسی در زندان اوین به سر می برد.

آقای علوی توسط ستاد کل نیروهای مسلح به “افشای اطلاعات محرمانه مرکز فضایی ایران” متهم شده و در این خصوص به حبس محکوم شده است. هرانا تاکنون قادر به تایید تاریخ دقیق بازداشت این شهروند نشده، هر چند تخمین زده می‌شود او دستکم از سال ۱۳۹۶ در بازداشت به سر می‌برد.

به گفته یک منبع مطلع این شهروند دو تابعیتی در زمینه ورود فناوری پیشرفته رادارهای نظامی دید در شب و بالن‌های فضایی در کشور فعال بوده با این وجود ستاد کل نیروهای مسلح ایران او را به افشای اطلاعات محرمانه فضایی ایران متهم کرده است.

از جزییات پرونده او اطلاع دقیقی در دست نیست اما گفته می شود محکومیت حبس او به پایان رسیده اما با کارشکنی نهادهای امنیتی در زندان مانده است.

این منبع در خصوص مخالفت با آزادی آقای علوی به هرانا گفت: «هم اکنون شرط آزادی او  پرداخت مبلغ ۲۵۰ میلیون دلار و واگذاری کل سهم خود از شرکتش به نیروی انتظامی و  یک نهاد امنیتی عنوان شده است.»

کمال علوی، ۶۱ ساله، شهروند دو تابعیتی ایرانی – سوئیسی است. او که فارغ التحصیل رشته فیزیک از دانشگاه تگزاس در ایالات متحده است، پیش از بازداشت در کشور سوئیس سکونت داشته و ریاست شرکت استارت ایکس ایکس را با پنجاه پرسنل برعهده داشت. وی هم اکنون در سالن ۹ بند ۸ زندان اوین بسر می‌برد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید