خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  کیانوش اصلانی از زندان اوین به مرخصی اعزام شد

کیانوش اصلانی از زندان اوین به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – کیانوش اصلانی، فعال ترک (آذربایجانی)، که دوران محکومیت ۵ ساله خود را در زندان اوین سپری می‌کند، امروز پنجشنبه ۲۸ اسفندماه، از این زندان به مرخصی اعزام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنجشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۹، کیانوش اصلانی، فعال ترک (آذربایجانی)، از زندان اوین به مرخصی اعزام شد.

اعزام به مرخصی آقای اصلانی در آستانه تعطیلات نوروز و به مدت ۱۵ روز صورت گرفته است.

کیانوش اصلانی در تاریخ ۲ اسفندماه سال ۹۷ به همراه توحید امیرامینی توسط نیروهای امنیتی در تهران در جریان فعالیت‌های خیابانی روز جهانی زبان مادری در میدان انقلاب تهران بازداشت و در فروردین سال ۹۸ به بند ۴ زندان اوین منتقل شد.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات کیانوش اصلانی و توحید امیر امینی در تاریخ ۲ تیرماه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

آقای اصلانی نهایتا توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی زرگر از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” به ۵ سال حبس و دو سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی محکوم شد. او از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” که در جلسه دادگاه علیه وی مطرح شده بود نیز تبرئه شد. این حکم نهایتا توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.

کیانوش اصلانی دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران دانشگاه آزاد تهران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید