خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  دستکم دو تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم دو تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز چهارشنبه ۲۷ اسفندماه، جمعی از کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن ناحیه اراک در مقابل ساختمان استانداری و همچنین شماری از کارگران شرکت آب و فاضلاب اهواز در مقابل ساختمان استانداری، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز سه‌شنبه ۲۶ اسفندماه ۹۹، جمعی از کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن ناحیه اراک، در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی‌شان، در مقابل ساختمان استانداری دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارگران حاضر در این تجمع گفتند: “مطالبات ده‌ها نفر از کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن ناحیه اراک چند ماه است پرداخت نشده و ما در این شرایط سخت کرونایی بارها خواستار پرداخت این مطالبات شده‌ایم”.

آن‌ها با بیان اینکه جدا از دو ماه معوقات مزدی و عیدی، مطالباتی از سال‌ها قبل را طلبکاریم و همچنین پرداخت برخی مزایای قانونی همانند حق بیمه و مزایای عرفی شامل بن ماه رمضان و لباس و کفش کار نیز در این مدت با مشکل روبرو بوده است، افزودند: در حال حاضر که در آستانه سال جدید قرار داریم، به مطالبات ما رسیدگی نشده است.

یکی از کارگران معترض گفت: همه کارگران معترض خطوط ابنیه فنی راه‌آهن ناحیه اراک و سایر شهرهای کشور که تحت مسئولیت یک تا چند شرکت پیمانکاری مشغول بکارند، معوقات مزدی دارند. برخی از این کارگران هر روز بعد از ساعت کاری برای امرار معاش و تامین معاش خانوادهایشان دستفروشی و مسافرکشی می‌کنند.

طبق اظهارت وی، شرکت‌های پیمانکاری اهمیتی برای کارگران قائل نیستند و مسئولان راه آهن کشور و استان نیز برای وصول مطالبات کارگران کاری انجام نمی‌دهند.

تجمع کارگران شرکت آب و فاضلاب اهواز

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۲۷ اسفندماه ۹۹، شماری از کارگران شرکت آب و فاضلاب اهواز، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، برای سومین روز در مقابل ساختمان استانداری تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، کارگران شرکت توزیع آبفای اهواز چند ماه حقوق معوقه، سنوات سال گذشته و سنوات و عیدی امسال را طلبکار هستند. بعلاوه شرکت آب و فاضلاب اهواز چند ماه حق بیمه کارگران را پرداخت نکرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید