خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت یک آتش نشان در اهواز

فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت یک آتش نشان در اهواز

خبرگزاری هرانا – روز سه‌شنبه ۲۶ اسفندماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک آتش نشان در اهواز طی حادثه ای دچار مصدومیت شد. همچنین مدیر کل پزشکی قانونی مازندران از مرگ و مصدومیت ۹۱۲ کارگر در این استان طی یازده ماه سال جاری خبر داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، یک آتش نشان در اهواز طی یک حادثه مصدوم شد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: در پی حوادث چهارشنبه آخر سال امدادگران آتش نشانی برای کمک به شهروندان به حالت آماده باش درآمدند.

ابراهیم قنبری افزود: تا ساعت ۲۲ شامگاه سه شنبه ۲۰۰ نفر از آتش نشانان بیش از ۲۶ عملیات در سطح کلان شهر اهواز را انجام دادند.

وی ادامه داد: چند نفر هنگام انجام عملیات توسط آتش نشان اقدام به سنگ پراکنی به سمت خودروی آتش نشانی کردند که بر اثر این سنگ پرانی یک نفر از آتش نشانان مصدوم و به بیمارستان منتقل شد.

مرگ و مصدومیت ۹۱۲ کارگر در مازندران طی یازده ماه سال جاری

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ۹۲ مازندرانی از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه به علت حوادث کار جان باختند.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران افزود: در ۱۱ماه سالجاری ۹۲نفر (همگی مرد) بر اثر حوادث کار در استان جان ود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل تغییری نداشت.

علی عباسی گفت: بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی ۸۲۰ (۷۹۲مرد و بقیه زن) مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند.

عباسی گفت: بر اساس آمار‌های مراکز پزشکی قانونی در یازده ماهه سالجاری به ترتیب شهرستان بابل با ۱۲، آمل با ۱۱ و نور و ساری هر کدام با ۱۰مورد بیشترین و شهرستان بهشهر با یک مورد فوتی، کمترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند.

او ادامه داد، بر اساس این گزارش عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی با ۴۳نفر، برق گرفتگی با ۲۴، اصابت جسم سخت با ۱۹، سوختگی با ۴ و سایر موارد با ۲مورد در رتبه بعدی قرار دادند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید