خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  بازداشت کوتاه مدت رحیم غلامی در اردبیل

بازداشت کوتاه مدت رحیم غلامی در اردبیل

خبرگزاری هرانا – رحیم غلامی، شاعر و نویسنده اهل اردبیل امروز سه‌شنبه ۲۶ اسفندماه بازداشت و پس از چند ساعت بازجویی از ستاد خبری اداره اطلاعات اردبیل آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۲۶ اسفندماه ۱۳۹۹، رحیم غلامی، شاعر و نویسنده اهل اردبیل بازداشت و به ستاد خبری اداره اطلاعات اردبیل منتقل و پس از چند ساعت بازجویی آزاد شد.

آقای غلامی ابتلا از طریق تماس تلفنی به این نهاد امنیتی احضار شده بود که در پی مقاومت در مراجعه به دلیل غیرقانونی خواندن احضار تلفنی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

این شهروند پیشتر نیز به دلیل فعالیت های صلح آمیز خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است. رحیم غلامی در تاریخ ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۲۳ اسفندماه در شعبه ویژه بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل به ریاست قاضی نونهال، تحت عناوین “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به رهبری” تفهیم اتهام شده بود. وی نهایتاً در تاریخ ۸ اردیبهشت‌ماه پس از حدود دو ماه با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اردبیل آزاد شده بود.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رحیم غلامی در تاریخ ۱۳ خردادماه ۹۸ برگزار شد. وی در مرحله بدوی دادگاه از بابت اتهامات “عضویت در تشکیلات گاماج، توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام از طریق انتشار مطالب غیر واقع در جلسات و فضای مجازی”، به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود. این حکم در مرحله تجدیدنظر عینا تایید شد.  آقای غلامی در تاریخ ۲۶ شهریورماه سال گذشته جهت تحمل دوران حبس یک ساله خود راهی زندان اردبیل شده بود.

 وی که در تاریخ ۲۲ اسفندماه ۹۸ از زندان اردبیل به مرخصی اعزام شده بود، نهایتا  فروردین‌ماه امسال با اعمال بخشنامه جدید رئیس قوه قضاییه به صورت زودهنگام آزاد شد.

لازم به ذکر است که کتاب‌های “فولکلوروموزدان بیر یارپاق” و “فولکلور ناغیل لاری” طی سال‌های ۹۳ و ۹۶ توسط انتشارات “یایلیق” از رحیم غلامی به چاپ رسیده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید