خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز سه‌شنبه ۲۶ اسفند، جمعی از کارگران شرکت پارس متال در مقابل این شرکت، تعدادی از بازنشستگان صنعت نفت در مقابل دفتر نمایندگی صندوق‌های بازنشستگی اهواز، شماری از پاکبانان شهرداری بهبهان در مقابل ساختمان شورای شهر، گروهی از کارگران کارخانه قند یاسوج در مقابل یکی از شعب بانک تجارت در استان کهگیلویه و بویراحمد، تنی چند از مالباختگان شرکتهای ریگان خودرو و شهرخودرو مقابل دادسرا جرائم اقتصادی در تهران و جمعی از کارکنان شرکت توزیع برق کشور مقابل ساختمان مجلس در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل ار ایلنا، امروز سه‌شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹، کارگران شرکت پارس متال در اعتراض به اجرا نشدن تعهدات کارفرما در مقابل این شرکت تجمع کردند.

منابع کارگری شرکت متال اظهارداشتند: این شرکت برای تسویه حساب سنوات معوقه کارگران با بانک مهر اقتصاد وارد مذاکره شده است تا با دریافت وام بانکی، مطالبات عقب مانده کارگران کارخانه را تسویه کند. کارخانه در آن برهه زمانی به دلیل ورشکستگی توانایی پرداخت سنوات کارگران را نداشته است. بانک به منظور تضمین نهایی دریافت اقساط بوده است؛ شرط بانک این بود که کارگران باید ضامن یکدیگر شوند. در حال حاضر، ۱۳۵ نفر به دلیل پرداخت نشدن اقساط بانکی از سوی کارفرما موفق به دریافت چک‌های خود نشده‌اند. این کارگران به دلیل بدهکاری از انجام امور بانکی محروم هستند.

پیگیری‌های و تجمع‌های مکرر کارگران برای احقاق حقوق، مثمرثمر واقع نشده است. تنها نتیجه حاصله، وعده‌های کارفرما بوده که هنوز جامه‌ی عمل بر آن پوشانده نشده است.

یکی از کارگران تجمع‌کننده همچنین گفت: کارفرما وعده داده بود تا ۳۰ فقره چک را امروز آزاد کند تا توانایی استفاده از خدمات بانکی را داشته باشیم اما چنین اتفاقی صورت نگرفت.

تجمع بازنشستگان صنعت نفت در اهواز

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز دوشنبه ۲۵ اسفند ۹۹، تعدادی از بازنشستگان صنعت نفت با تجمع مقابل دفتر نمایندگی صندوق‌های بازنشستگی اهواز، خواهان رسیدگی به مطالبات خود شدند.

این بازنشستگان ضمن سردادن شعارهایی علیه مسئولان وزارت نفت خواهان تحقق مطالبات خود شدند.

تجمع کارگران شهرداری بهبهان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه‌شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹، پاکبانان شهرداری بهبهان در مقابل ساختمان شورای شهر تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، این کارگران در اعتراض به عدم پرداخت حقوق خود دست به تجمع زدند.

تجمع کارگران کارخانه قند یاسوج

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹، کارگران کارخانه قند یاسوج به منظور مطالبه حق و حقوق خود، برای چندمین بار در جلوی بانک تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد تجمع کردند.

براساس این گزارش، پس از خلع ید از کارفرمای خصوصی این کارخانه و تملک بانک تجارت بر آن هنوز بیش از ۱۰۰ نفر از کارگران بیکار هستند و همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

تجمع مالباختگان شرکت های ریگان خودرو و شهرخودرو

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹، گروهی از مالباختگان شرکتهای ریگان خودرو و شهرخودرو مقابل دادسرا جرائم اقتصادی تجمع اعتراضی برپا کردند.

بر اساس این گزارش، این شهروندان از مالباختگان سال‌های ٩٨ و ٩٩ خودرو کوپا هستند.

تجمع کارکنان شرکت توزیع برق کشور

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه‌شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹، جمعی از کارکنان شرکت توزیع برق کشور مقابل ساختمان مجلس تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع این شهروندان در اعتراض به عملی نشدن خواسته‌ها و درخواست تحقق مطالباتشان صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید