خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  با حکم دادگاه انقلاب مریوان؛ دو شهروند مجموعا به ١٧ ماه حبس محکوم شدند

با حکم دادگاه انقلاب مریوان؛ دو شهروند مجموعا به ١٧ ماه حبس محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – معراج مرتضایی و هیوا عزیزپور دو شهروند شهرستان سروآباد، توسط دادگاه انقلاب مریوان مجموعاً به ١٧ ماه حبس محکوم شدند. معراج مرتضایی و هیوا عزیزپور به ترتیب در مردادماه و شهریورماه امسال به صورت جداگانه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، معراج مرتضایی و هیوا عزیزپور دو شهروند شهرستان سروآباد، توسط دادگاه انقلاب مریوان مجموعاً به ١٧ ماه حبس محکوم شدند.

در این گزارش آمده است: بر اساس این حکم که روز دوشنبه ۲۵ اسفندماه به این دو شهروند ابلاغ شده است، دادگاه انقلاب مریوان معراج مرتضایی را به اتهام همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام به یکسال حبس و هیوا عزیزپور نیز از بابت همین اتهام به پنج ماه حبس محکوم شدند.

آقای مرتضایی در تاریخ ۹ مرداد ۹۹، پس از احضار به اداره اطلاعات بازداشت و در تاریخ ۷ مهرماه، پس از اتمام مراحل بازجویی، با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

همچنین آقای عزیزپور در تاریخ ۲۰ شهریورماه امسال توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از دو ماه با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

جلسه رسیدگی به اتهامات معراج مرتضایی و هیوا عزیزپور پیشتر به صورت جداگانه در دادگاه انقلاب مریوان برگزار شده بود.

معراج مرتضایی، ۳۵ ساله، فرزند صابر و هیوا عزیزپور هردو اهل روستای دیوزناو از توابع شهرستان سروآباد واقع در استان کردستان هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید