خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز دوشنبه ۲۵ اسفندماه، شماری از کارگران شرکت تراورس کرج مقابل ایستگاه این شهر، جمعی از کارکنان آتش نشانانی شهرداری آبادان مقابل ساختمان شهرداری، تعدادی از کارگران بخش روستایی آب و فاضلاب دشت آزادگان مقابل فرمانداری این شهرستان، تنی چند از کارگران راه آهن وارمین در محل کار خود و گروهی از کارگران آب و فاضلاب شادگان مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز دوشنبه ۲۵ اسفند ۹۹، گروهی از کارگران شرکت تراورس کرج برای دومین بار طی یک هفته گذشته، مقابل ایستگاه این شهر دست به تجمع زدند.

 براساس این گزارش، این کارگران به نامشخص بودن وضعیت شغلی و مزدی‌شان بعد از واگذاری مدیریت خصوصی شرکت تراورس به شرکت راه‌آهن اعتراض کردند.

کارگران با بیان اینکه پیش از این؛ روز ۱۹ اسفند ماه دست به اعتراض صنفی زدیم و آن روز برخی مسئولان وعده دادند هم وضعیت شغلی وهم مطالباتمان تا امروز دوشنبه مشخص می‌شود، افزودند: با بی‌توجهی مسئولان به مطالبات کارگران درنهایت تصمیم گرفتیم طبق فراخوانی که از قبل داده بودیم به اعتراضات صنفی خود در چارچوب قانون ادامه دهیم.

طبق اظهارات یکی از کارگران؛ بر اساس رای شعبه ۲۱ مجتمع قضائی شهید بهشتی تهران فعالیت مدیریت بخش خصوصی تراورس تا پایان سال جاری به دولت واگذار می‌شود. آنچه کارگران را نگران کرده کندی روند واگذاری و همچنین نامشخص بودن وضعیت شغلی و پرداخت مطالباتشان است.

او گفت: از آذر ماه منتظر تغییر و تبدیل وضعیت کارگران به بخش دولتی هستیم اما هنوز به جز واگذاری بخش از املاک و دارایی‌های تراورس شاهد اتفاق خاص دیگری نبوده‌ایم ضمن اینکه مدیریت راه‌آهن بارها اعلام کرده به زودی مدیرعامل و اعضای هیات مدیره جدید شرکت تراورس را معرفی خواهد کرد.

طبق اظهارات یکی دیگر از کارگران؛ در طول مدتی که شرکت تراورس به بخش خصوصی واگذار شده است کارگران فاقد امنیت شغلی بوده و هر ماه مطالبات مزدی خود را به صورت حداقلی آنهم با تاخیر چند ماهه دریافت می‌کنند.

او با بیان اینکه کارگران شرکت تراورس همواره به دنبال احقاق حقوقشان از طریق قانون هستند، اظهار داشت: کارگران نگرانند در آستانه سال نو همزمان با اتمام فعالیت پیمانکار سابق شرکت تراورس، آن‌ها نتوانند معوقات مزدی خود را دریافت کنند، بنابراین قصد داریم قبل از خروچ پیمانکار بخش خصوصی از راه‌آهن همه طلب‌های مالی خود را از کارفرما وصول کنیم.

به گفته وی؛ شرکت تراورس در نواحی ریلی کشور بیش از ۵ هزار کارگر دارد که گفته می‌شود همزمان با کارگران ناحیه کرج، کارکران نواحی ریلی ورامین و اراک هم دست به اعتراض صنفی زده‌اند.

تجمع کارکنان آتش نشانی آبادان مقابل ساختمان شهرداری

به گزارش صدا و سیما، امروز دوشنبه ۲۵ اسفند ۹۹، شماری از کارکنان آتش نشانی آبادان، در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه و عیدی، مقابل ساختمان شهرداری این شهرستان دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، این کارکنان با اشاره به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و فرا رسیدن عید نوروز خواستار پرداخت مطالبات خود شدند و  از وعده‌های بی عمل ابراز گلایه کرده و خوستار توجه مسئولان به وضعیت معیشتی خود شدند.

تجمع اعتراضی کارگران بخش روستایی آب و فاضلاب دشت آزادگان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز یکشنبه ۲۴ اسفند ۹۹، جمعی از کارگران بخش روستایی آب و فاضلاب شهرستان دشت آزادگان در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان تجمع برگزار کردند.

بر اساس این گزارش، این کارگران نسبت به عدم پرداخت حقوق ۷ ماهه معوقه خود معترض هستند.

تجمع اعتراضی کارگران آب و فاضلاب شادگان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز یکشنبه ۲۴ اسفند ۹۹، شماری از کارکنان شرکت آب و فاضلاب شهرستان شادگان در مقابل فرمانداری این شهرستان دست به تجمع زدند.

 این کارگران نسب به عدم پرداخت حقوق و مزایای معوقه، حق بیمه و ساعات کاری اضافه اعتراض داشتند.

اعتصاب و تجمع کارگران راه‌آهن ورامین

به گزارش اتحادیه کارگران ایران، امروز دوشنبه ۲۵ اسفند ۹۹، کارگران راه آهن وارمین در محل کار خود دست به تجمع و اعتصاب زدند.

بر اساس این گزارش ، این کارگران اعلام کردند تا حقوق و مطالباتشان را دریافت نکنند به سر کار برنمیگردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید