خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  اجرای حکم اعدام ۴ زندانی در زندان مشهد

اجرای حکم اعدام ۴ زندانی در زندان مشهد

خبرگزاری هرانا – سحرگاه امروز دوشنبه ۲۵ اسفند، حکم اعدام چهار زندانی که پیشتر از بابت اتهام تجاوز در یک پرونده به اعدام محکوم شده بود، در زندان مشهد به اجرا درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، سحرگاه امروز دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹، چهار زندانی در زندان مشهد اعدام شدند

بر اساس این گزارش، متعاقب اعلام شکایت از سوی شکات و اعلام گزارش یک مورد تجاوز به عنف مورخ ۳ مهرماه سال جاری، در منطقه سفیدسنگ فریمان از سوی مرجع انتظامی، پرونده‌ای با همین موضوع و آدم‌ربایی با تهدید در شعبه اول بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب آن شهرستان تشکیل و پس از شناسایی متهمین و انجام تحقیقات از چهار نفر از متهمان به اسامی روح الله جاویدی راد فرزند علی اکبر، محمد صیادی باغسنگانی فرزند مهدی، محمد حسینی فرزند احمد و محمد وطن‌دوست فرزند حسین بازداشت شدند.

با صدور کیفرخواست توسط دادسرای عمومی و انقلاب فریمان پرونده برای ادامه رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان خراسان رضوی ارسال و به صورت ویژه مورد رسیدگی قرار گرفت و نهایتا پس از انجام تحقیقات و اقدامات قانونی لازم در خصوص اتهامات متهمین موصوف مبنی بر آدم‌ربایی به عنف، اکراه، تهدید و تجاوز به عنف، اقدامات لازم توسط شعبه اول دادگاه کیفری یک خراسان رضوی با توجه به محتویات پرونده، انجام و بزه انتسابی به متهمین محرز و مسلم تشخیص داده شد.

بر این اساس رای مجازات متهمان توسط دادگاه کیفری یک خراسان رضوی صادر و با اعتراض متهمین و وکلای آنها پرونده برای ادامه رسیدگی به دیوان‌عالی کشور ارسال و در نهایت شعبه ۱۹ دیوان عالی کشور با بررسی کلیه محتویات پرونده و طی تشریفات قانونی، رای شعبه اول دادگاه کیفری یک خراسان رضوی مبنی بر اعدام در محل زندان مرکزی مشهد را ابرام کرد.

در نهایت حکم اعدام نامبردگان صبح امروز و پس از طی تشریفات قضایی در محل زندان مرکزی مشهد به مرحله اجرا درآمد.

در این گزارش در خصوص دلایل بازداشت این شهروندان آمده است، مدتی قبل متهمان نسبت به آدم‌ربایی یک زن و مرد کوهنورد در منطقه سفید سنگ فریمان اقدام کرده و سپس زن مذکور را مورد تجاوز گروهی قرار داده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید