خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹, 23rd of April 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ ساعت ۱۰:۳۴:۰۱

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  مشهد؛ جلسه آخرین دفاع بنجامین بریر، توریست فرانسوی برگزار شد

مشهد؛ جلسه آخرین دفاع بنجامین بریر، توریست فرانسوی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – سعید دهقان، وکیل دادگستری از برگزاری جلسه آخرین دفاع بنجامین بریر، توریست فرانسوی بازداشت شده خبر داد. به گفته او اتهامات این توریست جوان، در خصوص عکسبرداری و همچنین طرح سوال در رابطه با حجاب اجباری در ایران در شبکه های اجتماعی عنوان شده است. بنجامین بریر اوایل خردادماه امسال توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و هم اکنون در زندان وکیل آباد مشهد به سر می برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جلسه آخرین دفاع بنجامین بریر توریست فرانسوی بازداشتی برگزار شد.

طی این جلسه اتهامات مطروحه علیه وی جاسوسی و تبلیغ علیه نظام عنوان شده است. به گفته سعید دهقان، وکیل دادگستری، دلیل اتهام جاسوسی، عکسبرداری از مناطق ممنوعه و دلیل اتهام تبلیغ علیه نظام، طرح این سوال در شبکه های اجتماعی که “چرا حجاب در جمهوری اسلامی اجباری ولی در سایر کشورهای اسلامی اختیاری است؟”، عنوان شده.

این شهروند فرانسوی اوایل خردادماه امسال توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و هم اکنون در زندان وکیل آباد مشهد به سر می برد.

پیشتر سعید دهقان وکیل دادگستری در گفتگو با گزارشگر هرانا گفته بود: “با وجود ابهامات و تناقضات در اتهامات او، تاکنون اجازه دسترسی به پرونده وی داده نشده و در کنار نگرانی خانواده از وضعیت او در زندان وکیل آباد مشهد عدم دسترسی به پرونده توسط وکلا یک فاجعه است”.

پیشتر نیز در تاریخ ۱ اسفندماه، روزنامه فرانسوی فیگارو از بازداشت یک شهروند دو تابعیتی ایرانی-فرانسوی و یک شهروند آلمانی در ایران خبر داده و افزوده بود که شهروند تبعه کشور فرانسه هنگام استفاده از یک پهپاد کوچک در بیابانهای ایران بازداشت شده است.

دهقان همچنین در این خصوص به گزارشگر هرانا گفته بود: “اخبار منتشر شده به استناد خبری که روزنامه فیگارو در فرانسه آن را انتشار داده بود با برداشت رایج از کلمه Drone به عنوان پهباد صورت گرفته است در حالی که این فرد به عنوان یک توریست یک «هلی‌کم» معمولی جهت عکاسی به همراه داشته است. استفاده از این کلمه توسط روزنامه فیگارو باعث این برداشت غلط توسط برخی رسانه ها شده است. همچنین در گزارش این روزنامه این شهروند به عنوان یک شهروند فرانسوی-ایرانی عنوان شده در صورتی که بنجامین یک شهروند فرانسوی است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید