خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  اعتراض به قتل سوختبران در سیریک؛ ۲ شهروند توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند

اعتراض به قتل سوختبران در سیریک؛ ۲ شهروند توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند

خبرگزاری هرانا – روز گذشته ۲۲ اسفندماه، به دنبال تیراندازی نیروهای دریابانی شهرستان سیریک واقع در استان هرمزگان به سمت سوختبران و کشته و زخمی شدن دو تن، گروهی از مردم در محل حادثه حضور یافته و دست به اعتراض زدند. اعتراض این افراد با دخالت نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و به گفته منابع محلی در این رابطه دو شهروند بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، فرمانده مرزبانی استان هرمزگان از درگیری گروهی از مردم با مرزبانان در اسکله بندر کوهستک، خبر داد.

حسین دهکی در این خصوص مدعی شد: روز گذشته برخی مردم به مقر مرزبانان هرمزگان در اسکله بندر کوهستک رفته و با ماموران درگیر شدند. در این درگیری به تعدادی از شناورهای سازمانی و تجهیزات دریابانی و همچنین خودروهای مردم عادی و شرکت نفت آسیب وارد شد و چند نفر از مرزبانان به شدت مجروح شدند که درحال حاضر تحت درمان قرار دارند.

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان ادامه داد: “با تلاش مرزبانان درگیری در حوالی عصر جمعه به پایان رسید و درحال حاضر آرامش در منطقه برقرار است.”

از سوی دیگر کانال خبری رسانک نیز از بازداشت دو شهروند با هویت حسین غریبی اهل روستای کندال و فرهاد ترک اهل بندر کوهستک، توسط نیروهای امنیتی در این واقعه خبر داد.

همچنین بر اساس گزارش کمپین فعالین بلوچ، امروز نیز گروهی از مردم قصد داشتند مقابل فرمانداری شهرستان سیریک تجمع اعتراضی برگزار کنند که ماموران امنیتی با حضور گسترده خود مانع از انجام این کار شدند.

لازم به ذکر است روز جمعه ۲۲ اسفندماه، در پی شلیک مستقیم نیروهای دریابانی شهرستان سیریک واقع در استان هرمزگان، یک سوختبر زخمی و یک تن دیگر کشته شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید