خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی از اعدام ۵ زندانی در شهرهای مختلف

رهایی از اعدام ۵ زندانی در شهرهای مختلف

خبرگزاری هرانا – ۵ زندانی در استان گلستان و شهرهای بوکان، خوی و لردگان که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با کسب رضایت و بخشش اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند. همچنین طی سال جاری ۲۴ زندانی محکوم به اعدام در استان گلستان و ۵ زندانی در شهرستان خوی از چوبه دار نجات یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، دو محکوم به اعدام در استان گلستان با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

رئیس شورای حل اختلاف استان گلستان گفت: ۱۰ سال پیش به دنبال یک مشاجره خیابانی بین چند جوان که با هم دوست بودند، مرگ جوانی ۲۲ ساله رقم خورد.

احمد جعفری خاطرنشان کرد: به دنبال شکایت و تقاضای اعدام اولیای دم، پرونده تشکیل و حکم اعدام دو نفر به اتهام مباشرت و معاونت در قتل صادر و تایید شد.

جعفری افزود: در نهایت، پس از گذشت ۱۰ سال مادر داغدار امروز صبح لحظاتی قبل از اجرای حکم، دو محکوم را بخشید و فرصت زندگی دوباره به این دو جوان داد.

رئیس شورای حل اختلاف استان گلستان اظهار کرد: در سال جاری با گذشت اولیای دم و پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف شاهد بیست و چهارمین بخشش محکوم به اعدام در استان گلستان بودیم که فرصت زندگی دوباره یافتند.

رهایی از اعدام یک زندانی در بوکان

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹، یک زندانی محکوم به اعدام، با پرداخت دیه و کسب رضایت خانواده‌ مقتول، از زندان بوکان آزاد شد.

بر اساس این گزارش هویت این شهروند عبدالله بهرامیان عنوان شده است که در سال ۹۴ به اتهام “قتل” بازداشت و به اعدام محکوم شد.

همچنین در این گزارش آمده است که وی هیچگاه ارتکاب به قتل را نپذیرفته و میگوید: “دوستش مرتکب این جرم شده و او حتی مقتول را نمی‌شناخت اما دوستش با قسم دروغ جرم را به گردنش انداخته است. دوستش بعد از اتمام بازجوییها در پی سکته مغزی فوت کرد و بعدها عبدالله بهرامیان در دادگاه به اتهام قتل به اعدام محکوم شد.”

رهایی از اعدام یک زندانی در خوی

به گزارش میزان، رییس زندان مرکزی خوی در استان آذربایجان غربی گفت: یک زندانی جوان محکوم به اعدام با با کسب رضایت از اولیای دم، پس از ۶ سال از اعدام رهایی یافت.

صفر تاروردی‌زاده اظهار داشت: این زندانی در تیرماه سال ۱۳۹۲به جرم قتل عمد، بازداشت و به اعدام محکوم شد.

از ابتدای سال جاری تا کنون ۵ زندانی محکوم به اعدام در زندان شهرستان خوی از چوبه‌دار رهایی یافته‌اند.

رهایی از اعدام یک زندانی در لردگان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، یک زندانی در شهرستان لردگان در استان چهارمحال و بختیاری با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

دادستان عمومی و انقلاب لردگان گفت: در نزاعی که حدود پنج سال پیش در این شهرستان به وقوع پیوست، دختر ۱۲ ساله‌ای به علت شدت جراحات وارده به قتل رسید.

سعید جریده اصل افزود: با تحقیق و جمع آوری شواهد و قرائن متهم دستگیر و پس از اقرار وی، روند محاکمه آغاز شد.
وی گفت: تلاش‌های دادستانی و انجمن حمایت از زندانیان و پیگیری‌های معتمدان و ریش سفیدان محلی، منجر به رضایت شکات شد و اولیاء دم بدون دریافت دیه از حق قانونی خود برای اعدام گذشتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید