خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۹, 23rd of April 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ ساعت ۱۹:۵۶:۱۲

    خانه  > زندانیان  >  چهار سال تحمل حبس به دلیل ناتوانی در پرداخت مهریه؛ مرگ یک زندانی در پی عدم رسیدگی پزشکی

چهار سال تحمل حبس به دلیل ناتوانی در پرداخت مهریه؛ مرگ یک زندانی در پی عدم رسیدگی پزشکی

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۱۶ اسفندماه، مهدی نریمانی زندانی مالی، که به خاطر نپرداختن مهریه همسرش به مبلغ ۲۵ میلیون تومان به مدت چهار سال در زندان تهران بزرگ تحمل حبس می کرد، به دلیل تجویز داروی اشتباه و عدم رسیدگی پزشکی جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرانوایر، روز شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹، مهدی نریمانی، از زندانیان مالی به خاطر نپرداختن «مهریه» همسرش، به دلیل عدم رسیدگی پزشکی، در زندان تهران بزرگ جان خود را از دست داد.

در این گزارش به نقل از یکی از پرسنل بهداری زندان آمده است: “نریمانی به دلیل مسمومیت دارویی، وضعیت جسمانی نامناسبی پیدا کرد و به او داروی اشتباه خوراندند اما نبود لوازم و امکانات احیا باعث مرگ او شدند.

هم‌بندی‌های وی گفته‌اند که صبح روز شنبه در پی وخامت وضعیت جسمانی او، با تلاش و اصرار دیگر زندانیان آقای نریمانی را به بیمارستان منتقل کردند. به گفته مسئولان “بیمارستان فیروزآبادی” او در حالی به بیمارستان منتقل شد که شوک و امکانات احیا هم دیگر پاسخ‌گو نبودند.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که مسئولین زندان به خانواده اش گفته اند که وی در پی “اوور دوز” و یا “خودکشی” جان باخته است.

مهدی نریمانی ۳۰ ساله نزدیک به چهار سال برای پرداخت مبلغی حدود ۲۵ میلیون تومان به عنوان مهریه، در حبس بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید