خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران قطار شهری تهران

معوقات مزدی کارگران قطار شهری تهران

خبرگزاری هرانا – کارگران پیمانی خط ۵ قطار شهری تهران، از عدم پرداخت مطالبات مزدی و بیمه ای خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران پیمانی خط ۵ قطار شهری تهران، از عدم پرداخت سه ماه حقوق،باقی مانده عیدی، بن کالا، مطالبات سنواتی و ۵ تا ۶ ماه حق بیمه خود خبر دادند.

بر اساس این گزارش، کارگران واحد انتظامات، نگهداری و بهسازی خط ۵ قطار شهری تهران که شمار آن‌ها به حدود ۲۰۰ نفر می‌رسد، به نامشخص بودن وضعیت شغلی و مزدی‌شان با خروج پیمانکار اعتراض کرده و کار را تعطیل کردند.

این کارگران با بیان اینکه، پیمانکار قصد دارد بدون آنکه مطالبات مزدی حدود ۲۰۰ کارگر را پرداخت کند، از بخش حفاظت و نگهداری و بهسازی خط ۵ مترو تهران خارج شود، گفتند: پیمانکار با احتساب ۱۲ روز اسفندماه سال جاری که پایان قرارداد کاری کارگران است، حدود سه ماه به همراه باقی مانده عیدی و بن کالا بدهکار است. علاوه بر آن مطالبات سنواتی و ۵ تا ۶ ماه حق بیمه سال را به کارگران پرداخت نکرده است.

طبق گفته کارگران پیمانی نگهداری خط ۵ مترو تهران؛ آن‌ها پیش از این نیز مطالبات معوقه‌ای از پیمانکار فعلی طلب داشته‌اند که با پیگیری‌های زیاد وصول شد.

به گفته آنها؛ طی چند روزی که کارگران پیگیر مطالبات صنفی خود از پیمانکار فعلی شده‌اند، کارفرما می‌گوید برای رسیدن به مطالبات وصول نشده خود می‌توانید طرح شکایت کنید.

به گفته یکی از کارگران، طی چند سال گذشته بارها کارگران پیمانی و باسابقه واحد نگهداری، حراست و بهسازی خط ۵ مترو که مسئولیت نگهداری، حفاظت و تعمیرات در محور ریلی تهران به کرج را برعهده دارند، برای پیگیری مشکلات صنفی خود که ناشی از بی‌توجهی پیمانکار این مجموعه است، در محدوده برخی ایستگاه‌های خط ۵ مترو با کار نکردن در محل کار خود علنی کرده‌اند اما متاسفانه علارغم دادن وعده‌های امیدوارکننده از سوی مسئولان هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید