خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  زندان دیزل آباد کرمانشاه؛ ۳ زندانی سیاسی به مرخصی اعزام شدند

زندان دیزل آباد کرمانشاه؛ ۳ زندانی سیاسی به مرخصی اعزام شدند

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه ۱۸ اسفند، اسماعیل مریدی، نبی‌الله محمدی و هدایت سیدزاده، زندانیان سیاسی محبوس در زندان دیزل آباد کرمانشاه به مرخصی اعزام شدند. این شهروندان در خردادماه ۹۴ بازداشت و در همان سال هر یک به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹، سه زندانی سیاسی در زندان دیزل آباد کرمانشاه به مرخصی اعزام شدند.

بر اساس این گزارش، هویت این شهروندان اسماعیل مریدی، نبی‌الله محمدی و هدایت سیدزاده عنوان شده است.

اوایل بهمن امسال دستگاه قضایی استان کرمانشاه با آزادی مشروط این زندانیان سیاسی، مخالفت کرد. این سه زندانی بیش از نیمی از دوران محکومیت ۱۰ سال حبس خود را در این زندان سپری کرده‌اند.

از میان آنها اسماعیل مریدی، در تاریخ ۲۴ فروردین ۹۹، در اعتراض به محرومیت از اعزام به مرخصی و عدم رسیدگی به درخواست آزادی مشروط، به مدت ده روز اعتصاب غذا کرد.

این شهروندان که همگی از اهالی شهرستان ثلاث باباجانی هستند، در تاریخ ۷ خردادماه ۹۴، توسط ماموران امنیتی در کرمانشاه بازداشت و پس از مدتی با اتمام مراحل بازجویی به زندان دیزل‌آباد این شهر منتقل شدند.

این افراد در سال ۹۴، از بابت اتهام عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام در شعبه‌ی ۴ دادگاه انقلاب کرمانشاه محاکمه و هر یک به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شدند. احکام آنها بعد از اعتراض، در شعبه ۹ دادگاه تجدیدنظر استان کرمانشاه عینا تایید شدند.

این سه زندانی از زمان بازداشت تاکنون یک بار در تاریخ ۳ خرداد ۹۹، به مدت ده روز به مرخصی اعزام شده و مجددا با پایان مرخصی به زندان بازگشته‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید