خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی و بلاتکلیفی کارگران در دو واحد صنفی

معوقات مزدی و بلاتکلیفی کارگران در دو واحد صنفی

خبرگزاری هرانا – کارگزاران مخابرات روستایی کشور، از تاخیر در پرداخت عیدی پایان سال خود خبر دادند از سوی دیگر کارگران کارخانه آجر گنبد که از سال های گذشته به دنبال تعطیلی کارخانه بیکار شده اند، به صورت بلاتکلیف در انتظار باز گشت به کار هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگزاران مخابرات روستایی کشور از تاخیر در پرداخت عیدی پایان سال خود خبر دادند.

بر اساس این گزارش، نمایندگان جامعه کارگزاران مخابرات روستایی کشور ضمن انتقاد از تاخیر در پرداخت عیدی پایان سال گفت: با توجه به لحظات پایانی سال، کارگران منتظر دریافت عیدی از کارفرمایان هستند تا با آن بتوانند لحظاتی خوش و خرم را با خریدهای عید نوروز در کنار خانواده سپری نمایند.

به گفته آنها، عدم پرداخت عیدی به موقع کارگزاران باعث سلب آرامش آنها شده به نوعی که حتی خجالت‌زده خانواده‌هایشان شده‌اند و این امر واقعا زیبنده شرکت مخابرات ایران نیست که کارکنان خود را در این وضعیت پراسترس و فشار قرار بدهد.

بلاتکلیفی کارگران کارخانه آجر گنبد

به گزارش ایلنا، کارگران کارخانه آجر گنبد، از سال ۹۵ به صورت بلاتکلیف در انتظار بازگشت به کار هستند.

بر اساس این گزارش، یکی از کارگران کارخانه آجر گنبد گفت: کارخانه آجر گنبد که در محور جاده آزادشهر به مینودشت استان گلستان فعالیت می‌کرد، به دلیل بروز مشکلات در زمینه تامین هزینه‌های جاری کارخانه، در نهایت در سال ۹۵ با بحران مواجه شد که سرانجام این بحران، ثمری جز تعطیلی کارخانه و بیکاری کارگران نداشت.

او با بیان اینکه با تعطیلی این کارخانه حدود ۱۰۰ کارگر با سوابق کار ۱۵ تا ۲۰ ساله بیکار شدند، افزود: بعد از تعطیلی کارخانه در سال ۹۵ بیکار شده و مقرری بیمه بیکاری گرفتند اما بعد از بازگشایی کارخانه برای چند ماهی با حمایت قوه قضائیه در دی ماه ۹۷، مجددا شرکت گاز امتیاز گاز کارخانه را به دلیل طلب ۳ میلیاردی خود قطع کرد و دوباره امید آنها به ناامیدی مبدل شد.

این کارگر افزود: در حال حاضر به جز تعداد کمی کارگران که برای خود شغل پیدا کرده‌اند، سایر کارگران قدیمی این کارخانه که همچنان دوران بیکاری خود را سپری می‌کنند، برای امرار معاش خود با مشکل روبرو هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید