خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت دو کارگر در کرج و قزوین

فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت دو کارگر در کرج و قزوین

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز یکشنبه ۱۷ اسفند، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، دو کارگر از جمله یک آتشنشان در شهرهای کرج و قزوین دچار حادثه شدند. طی این حوادث یک آتش نشان مصدوم و کارگر دیگر جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، امروز یکشنبه ۱۷ اسفندماه ۹۹، یک آتش نشان در حین انجام عملیات اطفای حریق یک ساختمان در کرج دچار مصدومیت شد.

سرپرست آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری فردیس گفت: ظهر امروز طی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ گزارشی مبنی بر وقوع حادثه آتش سوزی در یک ساختمان مسکونی واقع در شهرک ۱۱۰ اعلام شد که عوامل سه ایستگاه، مشتمل بر ۴ دستگاه خودرو به همراه ۱۲ آتش نشان به محل اعزام شدند.

جمشیدی با بیان اینکه این حادثه خسارت جانی در پی نداشته است، افزود: طی این حادثه یکی از ماموران آتش نشانی حین انجام وظیفه دچار سوختگی از ناحیه شانه و بازو شده که جهت انجام مراحل درمانی به اورژانس تحویل داده شد.

مرگ یک کارگر در قزوین

به گزارش رکنا، روز پنجشنبه ۱۴ اسفندماه، یک کارگر شاغل در یکی از کارخانه های واقع در قزوین، طی یک حادثه برق گرفتگی جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، هویت این کارگر جان باخته مسعود قلی زاده، متاهل و دارای دو فرزند عنوان شده است.

وی یکی از کارگران با سابقه واحد برق کارخانه چسب “هنکل” واقع در استان قزوین بوده که در روز حادثه به دلایل نامشخصی حین انجام کار دچار برق گرفتگی شده و جان خود را از دست می دهد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید