خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان, سایر گروهها  >  با انگیزه ناموسی؛ یک زن با ضربات چاقوی پسرش مجروح شد

با انگیزه ناموسی؛ یک زن با ضربات چاقوی پسرش مجروح شد

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۱۶ اسفندماه، یک زن ۶۰ ساله در شهرستان ماکو، با انگیزه ناموسی توسط پسر خود با ضربات چاقو به شدت مجروح و به یکی از مراکز درمانی منتقل شد. حال عمومی وی وخیم گزارش شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایران وایر، روز شنبه ۱۶ اسفندماه ۹۹، یک زن ۶۰ ساله اهل شهرستان ماکو، با انگیزه ناموسی در پی اعمال ضربات چاقوی پسر ۲۸ ساله خود به شدت مجروح شد. 

در این گزارش آمده است: مریم زنی شصت ساله، صاحب سه فرزند است که با دختر دومش در شهرستان ماکو زندگی می‌کرده است. پسر ۲۸ ساله این زن همراه با پدرش در “بازرگان” سکونت دارد و مدتیست که با پدرش بر سر مسائل مالی اختلاف پیدا کرده است.

یک منبع مطلع در این خصوص گفت: مریم قبلا سه بار ازدواج کرده بود. همسر سابقش پسرشان را تحریک می کرد و به او می‌گفت که تو پسر من نیستی. در پی این اظهارات او به مادرش بدگمان شد و حتی بعد از پاسخ آزمایش دی ان ای مبنی بر عدم حقانیت گفته های پدرش، وی کماکان با مادر و خواهرش ناملایمتی می کرد.

بنابر این گزارش، فرزند این زن شصت ساله حتی پس از بستری شدن وی، به بیمارستان رفته و فریاد زده: “اگر نمرده است بگویید تا بیایم و او را بکشم”. بدنبال این اقدامات پسر این زن خود را به ‌عنوان ضارب مادرش به پلیس معرفی کرده است.

خشونت این حادثه به قدری زیاد بوده که کودکانی که شاهد ماجرا بوده‌اند از شدت وحشت دچار لکنت زبان شده‌اند. به همین دلیل اهالی محل از پسر این زن به جرم “ایجاد رعب و وحشت” از او شکایت کرده اند.

 این زن جهت مداوای پزشکی به یکی از مراکز درمانی منتقل و وضعیت او وخیم گزارش شده است.

جنایت‌های ناموسی یا قتل ناموسی به ارتکاب خشونت و اغلب قتل زنان یک خانواده به دست مردان خویشاوند خود گفته می‌شود.

این زنان به علت «ننگین کردن شرافت خانواده خود» مجازات می‌شوند. این ننگ موارد گوناگونی را شامل می‌شود از جمله خودداری از ازدواج اجباری، قربانی یک تجاوز جنسی بودن، طلاق گرفتن (حتی از یک شوهر ناشایست)، رابطه با جنس مخالف، یا ارتکاب زنا. برای اینکه فردی قربانی جنایت‌های ناموسی شود، فقط اینکه گمان برده شود او آبروی خانواده را بر باد داده است کافی‌ست.

در قوانین ایران مواردی در نظر گرفته شده تا افرادی که مرتکب “قتل‌های ناموسی” می‌شوند را از مجازات‌های سنگین معاف کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید