خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۱۶ اسفندماه، جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی و همچنین بازنشستگان صنعت فولاد، در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران، شماری از کارگران شرکت غدیر در دفتر مدیرکل ورزش و جوانان استان خوزستان در اهواز و تعدادی از کارگران پتروشیمی ایلام، در مقابل درب این شرکت، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز شنبه ۱۶ اسفند ۹۹، جمعی از بازنشستگان تامین اجتماعی در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، معترضان خواستار تصویب مصوبه کمیسیون تلفین و بودجه مجلس شورای اسلامی پیرامون ۹۰ هزار میلیارد تومان، جهت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در صحن علنی مجلس بودند.

همچنین رفع تبعیض بین بازنشستگان تامین اجتماعی و بازنشستگان لشکری و کشوری از دیگر مطالبات این گروه دو هزار نفری بود. جلوگیری از کارشکنی سایر کمیسیون‌های مجلس در به تصویب رساندن مصوبه کمسیون تلفیق و بودجه نیز در این تجمع مطالبه شد.

رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در میان بازنشستگان تامین اجتماعی مقابل مجلس گفت: تا زمانی که به حقوق خود نرسیم، سکوت نخواهیم کرد.

حسن صادقی صبح امروز در میان تجمع‌کنندگان اظهار کرد: اخبار در دست ما نشان می‌دهد عده‌ای به دنبال کاهش مبلغ مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه هستند، به همین دلیل ما به صورت اضطراری از اعضای خود خواستیم تا در این مکان دور هم جمع شوند.

معاون دبیرکل خانه کارگر افزود: ما اطمینانی برای احقاق حقوق خود نداریم، به همین دلیل در طول ماه گذشته چندین بار مقابل مجلس و سازمان برنامه و بودجه تجمع کرده‌ایم.

وی ادامه داد: ما خطاب به نمایندگان مجلس می‌گوییم جیب فقرا را تهدید نکنند. مبلغ ۹۰ هزار میلیارد تومانی که برای همسان‌سازی تعریف شده، یک اصل مهم برای ماست، اگر این مصوبه مورد تایید نمایندگان مجلس قرار نگیرد و پیشنهاد مخالفان رد نشود، ما این مکان را ترک نخواهیم کرد.

رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری ادامه داد: جایز نیست ما از حقوق خود محروم باشیم. ما خواهان تصویب نهایی اعتبار بند (و) تبصره ۲ لایحه بودجه مصوبه کمیسیون تلفیق هستیم و باید این موضوع در صحن علنی مجلس به تصویب نمایندگان برسد. اجرای مرحله دوم متناسب‌سازی، خواسته قانونی و به حق ماست و ما خواهان رسیدن به آن هستیم.

این فعال کارگری ادامه داد: اگر مطالبه ما محقق شود، ما شاهد از بین رفتن دوگانگی و تبعیض در جامعه به دست نمایندگان هستیم. اگر این اتفاق نیفتد، نمایندگان تجمعات بیشتری را شاهد خواهند بود چون بازنشستگان چیزی برای از دست دادن ندارند. ما معتقدیم مرگ تدریجی به مراتب بدتر و سخت‌تر از مرگ دفعتی و رها شدن از این وضعیت معیشتی است.

تجمع بازنشستگان صنایع فولاد مقابل مجلس

به گزارش ایلنا، امروز شنبه ۱۶ اسفند ۹۹، شماری از بازنشستگان صنعت فولاد، در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

معترضان خواهان رسیدگی به وضعیت بازنشستگان صنعت فولاد در لایحه بودجه ۱۴۰۰ شدند.

تجمع‌کنندگان خواستار همسان‌سازی حقوق، مکلف کردن دولت به اجرای تعهدات، پرداخت مطالبات قانونی بازنشستگان و پرداخت به‌موقع هزینه‌های درمانی شدند.

کارگران حراست ورزشگاه غدیر اهواز

به گزارش ایسنا، امروز شنبه ۱۶ اسفند ۹۹، جمعی از کارگران حراست ورزشگاه غدیر در دفتر مدیرکل ورزش و جوانان  استان خوزستان در اهواز تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، کارگران با پهن کردند سفره خالی خواستار دریافت ۲۴ ماه حقوق معوقه خود شدند.

این کارگران که از پرداخت نشدن مطالبات خود طی دو سال اخیر بسیار گله‌مند هستند و با نزدیک شدن به عید نوروز، فشار اقتصادی بسیاری را متحمل شده‌اند، چند روز پیش نیز درب استانداری تجمع کرده بودند.

تجمع اعتراضی کارگران پتروشیمی ایلام

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز شنبه ۱۶ اسفند ۹۹، شماری از کارگران پتروشیمی ایلام، در مقابل درب این شرکت تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، این افراد به اخراج کارگران با چندین سال سابقه کاری و بومی منطقه و همچنین شرایط نامناسب معیشتی معترض هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید