خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت ۳ کارگر از جمله یک کودک کار

فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت ۳ کارگر از جمله یک کودک کار

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز شنبه ۱۶ اسفندماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر از جمله یک کودک کار در شهرهای کازرون و سرایان و تهران در حوادثی جداگانه، دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، روز شنبه ۱۶ اسفندماه ۹۹، یک کارگر نوجوان ۱۷ ساله در شهرستان کازرون واقع در استان فارس، در حین کار بر اثر برق گرفتگی مصدوم شد.

بر اساس این گزارش, مرکز اورژانس ۱۱۵ کازرون گفت: برق گرفتگی و به دنبال آن سقوط از ارتفاع ده متری باعث مصدومیت جوان ۱۷ ساله شد.

بهمن جمشیدی افزود: در این حادثه که در ساختمان در حال ساخت روی داد، آمبولانس کازرون به محل حادثه اعزام  و بعد از ارائه اقدامات درمانی اولیه ، مصدوم را به بیمارستان ولیعصر کازرون منتقل کرد.

مصدومیت یک کارگر مقنی در خراسان جنوبی

به گزارش ایلنا، روز گذشته ۱۵ بهمن ماه ۹۹، یک کارگر چاه‌کن، در روستایی در شهرستان سرایان از توابع استان خراسان جنوبی، بر اثر سقوط در چاه مصدوم شد.

بر اساس این گزارش, رئیس جمعیت هلال احمر سرایان گفت: محل حادثه یک منزل در یکی از روستاهای شهرستان سرایان بود و کارگر چاه‌کن در حیاط آن مشغول حفر چاهی به عمق ۱۰متری بود که به ناگهان سقوط می‌کند و بر اثر اصابت گلنگ به بازوی دست وی مصدوم می‌شود.

محمدبارانی افزود: گروه‌های امداد و نجات با استفاده از تجهیزاتشان کارگر مصدوم را که از از چاه خارج کردند و جهت انتقال به بیمارستان، تحویل عوامل اورژانس دادند.

مصدومیت یک کارگر لایروبی در تهران

به گزارش رکنا، روز گذشته ۱۵ بهمن ماه ۹۹، یک کارگر که به هنگام لایروبی در مسیر کانال زیرزمینی فاضلاب گم شده بود، توسط آتش نشانان نجات یافت.

بر اساس این گزارش,  افسر آماده منطقه هفت عملیات سازمان آتش نشانی تهران در این باره گفت: کارگر ۲۲ ساله ای برای لایروبی فاضلاب کانال زیر زمینی، به داخل چاه فاضلاب به عمق ۷ متر وارد شد که بنا براظهار پیمانکار، پس از گذشت ۳۰ دقیقه از زمان ورود این کارگر به داخل چاه، هیچ خبری از او نشد.

محمداسماعیل شریفی  ادامه داد: آتش نشانان به محض حضور در محل حادثه، بلافاصله یک تیم دونفره را با تجهیزات لازم به داخل چاه فرستادند که آنان به جستجو در مسیر کانال فاضلاب مشغول شدند.

شریفی خاطرنشان کرد: آتش نشانان پس از گشتن کانال فاضلاب توانستند این کارگر را پیدا کرده و سپس وی را به بیرون از چاه و کانال فاضلاب انتقال دهند.

وی اعلام کرد: این کارگر جوان برای انجام معاینات پزشکی تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید