خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  بجنورد؛ بازداشت چند شهروند در یک مهمانی خصوصی

بجنورد؛ بازداشت چند شهروند در یک مهمانی خصوصی

خبرگزاری هرانا – دادستان عمومی انقلاب مرکز استان خراسان شمالی از بازداشت چند شهروند در شهرستان بجنورد در یک مهمانی خصوصی به دلیل آنچه “شرکت در مجلس مختلط لهو و لعب و مبادرت به شرب خمر و رقص و پایکوبی” خوانده است، خبر داد و گفت که محل برگزاری این مراسم نیز پلمب شد. ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، دادستان عمومی انقلاب مرکز استان خراسان شمالی از بازداشت چند شهروند در شهرستان بجنورد به دلیل آنچه “شرکت در مجلس مختلط لهو و لعب و مبادرت به شرب خمر و رقص و پایکوبی” خوانده است، خبر داد.

جواد ایلالی در خصوص جزئیات این پرونده مدعی شد: به موجب گزارش مرجع انتظامی، شب گذشته در یکی از باغ تالارهای “غیرمجاز” در شهرستان بجنورد پارتی مختلطی برگزار و تعدادی مرد و زن در فضای محدود و با “وضع نامناسب و بدون رعایت شیوه نامه های بهداشتی” در این مجلس “لهو و لعب” شرکت داشته و مبادرت به شرب خمر و رقص و پایکوبی نمودند که با اقدام دادستانی، علاوه بر پلمپ محل برگزاری این مراسم، برگزارکنندگان و عوامل اصلی مرتبط با ماجرا دستگیر شدند.

وی افزود: در این خصوص پرونده قضایی تشکیل شد و مراتب به یکی از شعب دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان ارجاع داده شد.

ایلالی ادامه داد: در بازجویی اولیه از متهمین با بررسی مستندات و محتویات پرونده, قرار تامین کیفری صادر شد که در ادامه تعدادی از متهمین بازداشت شدند.

وی درباره آخرین وضعیت این پرونده در پایان افزود: تحقیقات تکمیلی تا روش شدن تمامی زوایای ماجرا کماکان ادامه دارد.

در این گزارش به هویت و تعداد شهروندان بازداشتی، اشاره‌ای نشده است.

حسن روحانی، رییس جمهور ایران در اوایل سال ۱۳۹۵ گفته بود: «حق نداریم در زندگی خصوصی و عمومی مردم دخالت کنیم.» او همچنین گفته بود: «آزادی مردم با آیین نامه و سلیقه افراد و برخی دستگاه‌ها نمی تواند محدود شود و آزادی مردم به غیر از قانون با هیچ چیز دیگری محدود نمی شود و حتی دولت و قوه قضاییه هم نمی توانند مردم را محدود کنند و فقط قانون می تواند چارچوب‌هایی در این زمینه داشته باشد.»

لازم به ذکر است که ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید