خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  پس از واکنش امام جمعه شهر درچه؛ تمرین صخره نوردان زن در کوه سفید اصفهان ممنوع شد

پس از واکنش امام جمعه شهر درچه؛ تمرین صخره نوردان زن در کوه سفید اصفهان ممنوع شد

خبرگزاری هرانا – به تازگی ویدیویی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که در آن افرادی لباس شخصی به جلسه تمرینی صخره نوردان مرد و زن در کوه سفید اصفهان وارد شده و با اعمال خشونت و ضرب و شتم، اقدام به پراکنده کردن ورزشکاران کردند. در پی این اقدام، امام جمعه شهر درچه استان اصفهان حضور عده ای دختر و پسر در ماشین سواری که عازم جلسه ی تمرینی هستند را “کثافت کاری” عنوان کرد و به مسئولان این حوزه اخطار داد. در پی این اظهارات، رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان طی نامه ای به باشگاه های زیر مجموعه این هیات گفت که به علت حساسیت های بوجود آمده در این خصوص، خانم های سنگنورد باید جهت انجام تمرینات خود به یک سالن ورزشی از پیش مقرر شده اکتفا کنند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان طی نامه ای، تفکیک جنسیتی ورزشکاران و سنگ نوردان زن و مرد را اعلام داشت.

چندی پیش ویدیویی در شبکه های مجازی منتشر شد که در آن عده ای ناشناس به جلسه تمرینی صخره نوردان مرد و زن در کوه سفید اصفهان وارد شدند و با اعمال خشونت، توهین و ناسزا و ضرب و شتم اقدام به پراکنده کردن ورزشکاران و سنگنوردان کردند.

در پی این اقدامات، امام جمعه شهر درچه استان اصفهان در خصوص ورزشکاران صخره‌نورد گفت: “۱۰ تا دختر و ۵ تا پسر با ماشین‌ سواری رفته‌اند صخره‌نوردی. حالا تصور کنید در ماشین سواری این‌ همه آدم چه «کثافت کاری» هایی رخ می دهد. بعد هم صخره‌نوردی با کوهنوردی فرق می‌کند؛ صخره نوردان با طناب می‌روند بالا و می‌آیند پایین!‌”

وی همچنین ادامه داد: “اکثر آدم هایی که در فضای مجازی حضور دارند “فاسق” هستند. نباید آدم‌های «نجس و کثیف» اصفهان با «هزار گناه کبیره» در فضای مجازی حضور به عمل آوردند که در نهایت قضاوت در خصوص همه ی شهروندان درچه ای رخ بدهد”.

وی افزود: “مشخص است که تشکیلات ورزشی اصفهان، از این «کثافت‌کاری» ‌ها زیاد دارد، پیرو همین موضوع به مسئولان مربوطه اخطاراتی داده خواهد شد”.

سر انجام در پی این اظهارات و ناملایمتی ها، رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان اصفهان طی نامه ای به کلیه مسئولین باشگاه های اصفهان اعلام داشت: “به علت حساسیت بوجود آمده در خصوص کوه سفید درچه، تا اطلاع ثانوی کلیه خانم های سنگنورد جهت انجام تمرینات خود به سالن شهید حریری واقع در خیابان شهید چمران مراجعه نمایند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید