خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  گزارشی از اعدام یک زندانی در زندان رجایی شهر کرج

گزارشی از اعدام یک زندانی در زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه، حکم اعدام یک زندانی مرد که پیشتر از بابت اتهام سه فقره قتل به اعدام محکوم شده بود، در زندان رجایی شهر کرج به اجرا درآمد. این زندانی متهم بود که در سال ۹۲ اقدام به قتل همسر و دو فرزند خود کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از جوان آنلاین، روز چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۹، حکم اعدام یک زندانی مرد که پیشتر از بابت اتهام سه فقره قتل به اعدام محکوم شده بود، در زندان رجایی شهر کرج به اجرا درآمد.

بر اساس این گزارش، ساعت ‌۲۱ و ۳۰ دقیقه ۲۳ مهر ‌،۹۲ مردی با اداره پلیس تهران تماس گرفت و اعلام کرد همسر و دو فرزندش در خانه‌اش خیابان تیموری به قتل رسیده‌اند. با اعلام این خبر تیمی از مأموران کلانتری ‌۱۱۱ هفت‌چنار راهی محل حادثه شدند و در آنجا با جسد زهرا ۴۶‌ساله (مادر خانواده)، پریسا ۲۵‌ساله (دختر دانشجوی خانواده) و محمدرضا ۱۵‌ساله (پسر خانواده) روبه‌رو شدند.

پدر ۴۷‌ساله خانواده به مأموران گفت: من کارمند شرکتی هستم و بعد از ظهر مثل همیشه از خانه‌ام خارج شدم و به محل کارم رفتم. امشب قرار بود خانواده یکی از دوستان دخترم که اهل شهر‌های غربی ایران هستند مهمان ما باشند و به همین خاطر ساعتی قبل با منزل تماس گرفتم، اما کسی جواب نداد و حتی همسرم و دخترم نیز تلفن مرا جواب ندادند که نگران شدم و مرخصی گرفتم و به خانه‌ام آمدم. وقتی در را باز کردم با این صحنه روبه‌رو شدم و موضوع را به مأموران پلیس خبر دادم.

بررسی‌های محل حادثه نشان داد در‌های ورودی به آپارتمان سالم است که حکایت از آن داشت عامل این حادثه فرد آشنایی است که بدون تخریب در وارد خانه شده و بدون درگیری مقتولان را به قتل رسانده است.

مأموران پلیس در تحقیقات میدانی دریافتند پدر خانواده چند ساعتی قبل از اعلام قتل اعضای خانواده‌اش با دخترش که در خانه مادر بزرگش بوده تماس گرفته و از او خواسته ‌است زودتر به خانه برگردد. بدین ترتیب مأموران پلیس به پدر خانواده در این جنایت مظنون شدند و وی را بازداشت کردند.

متهم ابتدا منکر اقدام به قتل شد، اما در بازجویی‌ها به قتل سه عضو خانواده‌اش اعتراف کرد و گفت: مدت زیادی بود با همسرم اختلاف داشتم و به همین سبب چند باری با هم درگیری داشتیم و آشتی می‌کردیم، اما من قصد انتقام داشتم. روز حادثه با همسرم در حال مشاجره بودیم که ناگهان صندلی که همسرم روی آن نشسته‌ بود هل دادم و سرش به دوچرخه ورزشی برخورد کرد و روی زمین افتاد. پس از این چوب دستی که از قبل آماده کرده‌بود، برداشتم و با آن چند ضربه به سر همسرم زدم و او را به قتل رساندم. سپس پسرم از مدرسه به خانه بازگشت و سراغ مادرش را گرفت. وقتی بر بالین مادرش حاضر شد او را هم با چوب زدم. پس از این با دخترم تماس گرفتم و خواستم به خانه برگردد و وقتی به خانه برگشت او را هم خفه کردم. برای اینکه صحنه‌سازی کنم راهی محل کارم شدم و از آنجا به بهانه اینکه نگران خانواده‌ام هستم مرخصی گرفتم و به محل وقوع قتل بازگشتم.

متهم پس از بازسازی صحنه جرم و تحقیقات تکمیلی در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد. اولیای‌دم برای متهم درخواست اعدام کردند و هیئت قضایی هم وی را به اتهام قتل همسرش به اعدام محکوم کرد.

متهم در جلسه دادگاه گفت: من مستحق اعدام هستم و به همین دلیل تفاضل دیه خودم را به اولیای‌دم می‌بخشم تا زودتر اعدام شوم.

در نهایت حکم اعدام متهم پس از تأیید در دیوان عالی کشور چند روز قبل در زندان رجایی‌شهر کرج اجرا شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید