خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹, 23rd of April 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ ساعت ۲۳:۰۲:۳۵

    خانه  > اعدام, سایر گروهها  >  رهایی یک زندانی از چوبه دار همزمان با تایید حکم اعدام و شلاق دو متهم

رهایی یک زندانی از چوبه دار همزمان با تایید حکم اعدام و شلاق دو متهم

خبرگزاری هرانا – حکم اعدام و شلاق دو متهم در مشگین شهر در دیوان عالی کشور تایید شد. همچنین یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، با کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت. در خبری دیگر معاون قضایی دادگستری و سرپرست شورای حل اختلاف استان بوشهر از رهایی از اعدام ۱۷ زندانی طی سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا، حکم اعدام و شلاق، دو متهم در مشگین‌شهر توسط دیوان عالی کشور تایید شد.

بر اساس این گزارش، به دنبال وقوع یک قتل در اسفند ۹۸، رسیدگی به این پرونده آغاز شد. سودا حسن زاده، زن جوان آرایشگر مشگین شهری منزل خود را به قصد مهمانی ترک کرده و به خانه بازنگشت. درحالیکه تلاش خانواده برای یافتن او ادامه داشت؛ جسد سوخته این زن توسط یک چوپان در نزدیکی سد احمدبیگلو کشف شد.

از آنجا که آخرین شب، سودا به قصد منزل دوستش به نام مریم، خانه را ترک کرده بود، دوست او مریم به عنوان تنها مظنون پرونده تحت تعقیب قرار گرفت. این در حالی بود که دوربین های مدار بسته مقابل خانه وی، تصاویر مریم و مرد مورد علاقه اش موسی و برادر مریم را حین انتقال جسد نشان می داد. نهایتا سه متهم این پرونده بازداشت شدند.

موسی یکی از متهمان این پرونده طی اعترافات خود گفت؛ آنها قصد سرقت طلاهای سودا را داشته اند و پس از کشتن وی، جسد را با کمک برادر مریم سوزاندند.

جلسه رسیدگی به اتهامات این ۳ شهروند در آبان سال جاری برگزار شد.

بر اساس احکام صادره، موسی به اتهام مباشرت در قتل عمدی سودا به اعدام، به دلیل جنایت بر میت از طریق آتش زدن جسد، به پرداخت یک دهم دیه کامل و ۷۰ ضربه شلاق و به اتهام مشارکت در سرقت اموال مقتول به پانزده ماه حبس و تحمل ۷۲ ضربه شلاق و رد اموال مسروقه متهم شد.

موسی همچنین به پرداخت پنج میلیون ریال جریمه نقدی بابت تخریب عمدی سیم کارت سودا و ۱۴ ماه حبس بابت آتش زدن عمدی اموال وی محکوم شد.

مریم نیز به اتهام معاونت در قتل دوست خود به تحمل ۱۴ سال حبس، به اتهام جنایت بر میت به ۲۵ ضربه شلاق، به اتهام مشارکت در سرقت به تحمل پنج ماه حبس و ۲۲ ضربه شلاق و رد اموال مسروقه محکوم شد.

احکام صادره علیه این دو متهم توسط دیوان عالی کشور تایید شد.

در این پرونده برادر مریم هم به اتهام مساعدت در خلاصی متهمان به ۱۵ ماه حبس، به اتهام معاونت در آتش زدن اموال مقتول به پنج ماه حبس و به اتهام معاونت در جنایت بر میت به تحمل ۲۲ ضربه شلاق محکوم شد. اما با طرح ایراداتی از سوی دیوانعالی کشور به حکم صادر شده در خصوص اتهامات وی،حکم صادر شده نقض گردیده و رسیدگی به اتهامات در شعبه هم عرض انجام خواهد شد.

رهایی از اعدام یک زندانی در مشهد

به گزارش خراسان، یک زندانی در مشهد با گذشت اولیای دم از اعدام رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، تابستان سال ۸۹ در یک نزاع فردی مرتکب قتل و متواری شد.

این متهم که ۲۷ سال سن داشت پس از گذشت چند ماه بازداشت و پس از طی شدن مراحل قضایی به اعدام محکوم شد

اولیای دم ساعاتی قبل از اجرای حکم اعلام رضایت کردند و این زندانی از مرگ رهایی یافت.

رهایی ۱۷ زندانی از اعدام در بوشهر طی سال جاری

به گزارش رکنا، ۱۷ محکوم به اعدام در استان بوشهر به زندگی دوباره بازگشتند.

معاون قضایی دادگستری و سرپرست شورای حل اختلاف استان بوشهر گفت: با تلاش مجموعه اداره کل زندان‌ها و شورای حل اختلاف و گذشت و رضایت اولیای دم از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۷نفر از محکومان به اعدام در این استان بخشیده شدند.

الماس گشتاسبی اعلام کرد: شمار محکومان به اعدام بخشیده شده در سال جاری در استان بوشهر نسبت به سال گذشته که تنها ۹ نفر بود، ۹۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید