خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی دو زندانی از اعدام در اردبیل و اهواز

رهایی دو زندانی از اعدام در اردبیل و اهواز

خبرگزاری هرانا – دو زندانی در شهرهای اردبیل و اهواز، که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با کسب رضایت از اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک زندانی در شهرستان اردبیل پس از ۶ سال از چوبه دار رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، در سال ۱۳۹۳ در شهرستان اردبیل در اثر نزاع بر سر اختلاف مالی وحید، ۲۷ ساله به همراه دوستش حسن، با صاحب یک نمایشگاه فروش ماشین به همراه پسر جوان صاحب نمایشگاه درگیر شده و آنها را به قتل رساندند.

دو متهم توسط پلیس بازداشت و وحید به اتهام قتل پسر صاحب نمایشگاه و دوستش به اتهام قتل صاحب نمایشگاه به اعدام محکوم شدند. سپس حکم اعدام هر دو آنها در دیوان‌عالی کشور نیز تأیید شد.

با تلاش ریش‌سفیدان، مسئولان قضایی، هیأت صلح و سازش اردبیل برای گرفتن رضایت خانواده مقتول و خیرین مخصوصا محسن چاووشی، خواننده ایرانی، مبلغ وجه‌المصالحه فراهم شد و با کسب رضایت از اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.

رهایی یک زندانی از اعدام در اهواز

به گزارش رکنا، یک زندانی محکوم به اعدام در اهواز با کسب رضایت از اولیای دم ، پس از ۹ سال از مجازات مرگ رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، رئیس شورا‌های حل اختلاف خوزستان گفت: ۹ سال پیش بین ۲ خانوار در اهواز بر سر اختلافات قدیمی درگیری رخ می‌دهد که در این نزاع ۱ نفر به قتل می‌رسد.

عبدالعباس زبیدی‌نیا افزود: با تشکیل پرونده در دادگاه کیفری استان و دستگیری متهم و طی مراحل  قضایی وی محکوم به اعدام می‌شود و پس تائید نهایی حکم او، پرونده به اجرای احکام جهت اجرای حکم اعدام ارسال می‌شود.

وی ادامه داد: با وساطت و تلاش رئیس و اعضاء شعبه ۵۲ شورای حل اختلاف ویژه عشایر در اهواز، با کسب رضایت از اولیای دم ، پس از ۹ سال از مجازات مرگ رهایی یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید