خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  محکومیت محمود صادقی به ۱۱ ماه حبس و پرداخت جزای نقدی/ سند

محکومیت محمود صادقی به ۱۱ ماه حبس و پرداخت جزای نقدی/ سند

خبرگزاری هرانا – شعبه ۶۹ دادگاه تجدیدنظر استان تهران محمود صادقی، نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی را به ۱۱ ماه حبس تعزیری و پرداخت ۴ میلیون تومان جزای نقدی محکوم کرد. آقای صادقی پیشتر در مرحله بدوی توسط شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کیفری دو تهران به ۲۱ ماه حبس و جزای نقدی محکوم شده بود. این حکم در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران تایید شد اما شعبه ۳۸ دیوان عالی کشور پس از قبول درخواست اعاده دادرسی پرونده آقای صادقی را به این شعبه ارسال کرده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادگاه تجدیدنظر استان تهران محمود صادقی، نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی را به حبس و پرداخت جزای نقدی محکوم کرد.

براساس این حکم که توسط شعبه ۶۹ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی ولی الله فتاحی و مستشاری رضا صمدی در تاریخ ۲۶ بهمن‌ماه امسال صادر و اخیرا ابلاغ شده است، محمود صادقی از بابت دو فقره اتهام “نشر اکاذیب” به پرداخت ۴ میلیون تومان جزای نقدی، به اتهام “تمرد در برابر مامورین و عوامل امنیت دادستانی تهران” ۸ ماه حبس و از بابت اتهام “توهین به رئیس قوه قضاییه” به ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۸ ماه حبس تعزیری برای وی قابل اجرا است.

آقای صادقی پیشتر در مرحله بدوی توسط شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کیفری دو تهران به ۲۱ ماه حبس و پرداخت دو فقره ۵ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شده بود. این حکم در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران تایید شد اما شعبه ۳۸ دیوان عالی کشور پس از قبول درخواست اعاده دادرسی پرونده آقای صادقی را به این شعبه ارسال کرده بود.

شکایت صادق آملی لاریجانی از آقای صادقی، به دنبال درخواست این نماینده مجلس از وی مبنی بر شفاف سازی در خصوص حساب‌های شخصی‌اش در سال ۹۵ صورت گرفته است.

در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ماه امسال نیز محمود صادقی در خصوص پرونده‌ای دیگر با دریافت ابلاغیه‌ای برای تاریخ ۱۳ مردادماه به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه احضار شده بود.  نهایتا این جلسه دادگاه به دلیل عدم حضور قاضی برگزار نشد.

آقای صادقی پیشتر در این خصوص گفته بود:“این موضوع هم از پرونده‌سازی های دادستان سابق تهران علیه من به دنبال تذکر درباره‌ی حساب‌های قوه قضائیه است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید