خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  محکومیت زینال تنهایی به پرداخت جزای نقدی

محکومیت زینال تنهایی به پرداخت جزای نقدی

خبرگزاری هرانا – زینال تنهایی، فعال ترک (آذربایجانی) توسط شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز به پرداخت ۳ میلیون تومان جزای نقدی بدل از ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شد. آقای تنهایی در تاریخ ۱۳ مهرماه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۲۹ مهرماه با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زینال تنهایی، فعال ترک (آذربایجانی) به پرداخت جزای نقدی محکوم شد.

بر اساس این حکم که توسط شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی فتح نژاد صادر و به صورت شفاهی به وی ابلاغ شده، آقای تنهایی از بایت اتهام “تبلیغ عیله نظام” به پرداخت ۳ میلیون تومان جزای نقدی بدل از ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

زینال تنهایی در تاریخ ۱۳ مهر ۹۹، در پی تجمعی اعتراضی در تبریز توسط نیروهای امنیتی، بدون ارائه حکم قضایی بازداشت و روز سه‌شنبه ۲۹ مهرماه با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی و به صورت موقت آزاد شد.

اوایل مهرماه امسال اعتراضات گسترده‌ای در شهرهای مختلف استان‌های آذربایجان و سایر مناطق ترک نشین صورت گرفت که طی روزهای ۹ تا ۲۷ مهرماه تعداد پرشماری بازداشت شدند. هرانا پیشتر در گزارشی هویت ۸۱ تن از بازداشت شدگان در شهرهای اردبیل، تبریز، تهران، ارومیه، مشکین شهر، رشت، پارس آباد مغان، هادی شهر، جلفا، کلیبر و زنجان را احراز کرد. این بازداشت‌ها در خیابان، محل کار یا منازل این افراد صورت گرفته و خشونت زیادی در زمان بازداشت این افراد توسط نیروهای انتظامی-امنیتی اعمال شده است که در مواردی به شکستگی دست یا بینی منجر شد.

تیرماه امسال نیز در جریان تجمعاتی مشابه در شهرهای تهران و تبریز شماری از شهروندان بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار آزاد شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید