خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  با پایان مرخصی؛ بهنام شیخی به زندان اوین بازگشت

با پایان مرخصی؛ بهنام شیخی به زندان اوین بازگشت

خبرگزاری هرانا – بهنام شیخی، فعال ترک (آذربایجانی)، روز چهارشنبه ۶ اسفندماه با پایان ایام مرخصی به زندان اوین بازگشت. آقای شیخی در تاریخ ۲۸ بهمن‌ماه به مرخصی کوتاه مدت اعزام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹، بهنام شیخی، فعال ترک (آذربایجانی)، با پایان ایام مرخصی به زندان اوین بازگشت.

آقای شیخی در تاریخ ۲۸ بهمن‌ماه با موافقت واحد اجرای احکام شهرستان بهارستان از زندان اوین به مرخصی کوتاه مدت اعزام شده بود.

بهنام شیخی در تاریخ ۲۵ شهریورماه امسال نیز از زندان به مرخصی اعزام و در تاریخ ۱۵ مهرماه با پایان ایام مرخصی به زندان اوین بازگشته و مجددا در تاریخ ۲۳ مهرماه به مرخصی اعزام شده و در تاریخ ۳ آذرماه به زندان بازگشت. وی در آخرین مورد در تاریخ ۹ آذرماه به مرخصی اعزام شده و روز پنج‌شنبه ۴ دیماه به زندان بازگشت.

بهنام شیخی به همراه حمید منافی، علیرضا فرشی، اکبر آزاد و سه تن دیگر به دلیل شرکت در مراسم بزرگداشت روز جهانی زبان مادری در اسفندماه ۱۳۹۲ در نسیم شهر تهران بازداشت و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان زمان دادرسی آزاد شد.

این شهروند در سال ۱۳۹۵ مرحله بدوی توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شهرستان بهارستان هر یک از بابت اتهام “مشارکت در تشکیل جمعیت به منظور برهم زدن امنیت کشور” ۱۰ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به مسجد سلیمان از توابع استان خوزستان محکوم شد.

این حکم در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی بابایی به ۲ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید تقلیل یافت.

وی پیشتر در تاریخ ۳۱ تیرماه امسال جهت تحمل مدت محکومیت خود توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود در تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید