خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز چهارشنبه ۶ اسفندماه، گروهی از خریداران و حواله‌داران شرکت صنعت خودرو آذربایجان (آذویکو) در مقابل مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی در تهران، شماری از کارکنان آب و فاضلاب روستایی خوزستان در مقابل ساختمان استانداری و جمعی از نیروهای قرارداد موقت وزارت نفت در مقابل ساختمان مجلس در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۶ اسفند ۹۹، گروهی از خریداران و حواله‌داران شرکت صنعت خودرو آذربایجان (آذویکو) در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، مقابل مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به گفته یک شهروند معترض، این بیست و چهارمین تجمع اعتراضی خریداران و حواله‌داران شرکت آذویکو است.

گروه آذربایجان خودرو یا به طور مختصر «آذویکو»، قرار بود خودروی MG 360 چینی را در تبریز مونتاژ کند. خودروهایی که از نظر کیفیت و آپشن‌های رفاهی می‌توانست قابل رقابت با دیگر خودروهای ارزان‌قیمت بازار باشد. برای همین ۶۴۰۰ دستگاه هم پیش‌فروش شد، اما با تشدید تحریم ها تعهدات این خودروساز عملی نشد و همین موضوع باعث اعتراض خریداران و تشکیل پرونده تخلف برای این گروه خودروسازی شد.

تجمع کارکنان آب و فاضلاب روستایی خوزستان

به گزارش ایلنا، روز سه‌شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹، شماری از کارکنان آب و فاضلاب روستایی خوزستان در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی و بیمه ای خود، مقابل ساختمان استانداری خوزستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، این کارکنان که ۵ ماه حقوقی دریافت نکرده‌اند، می‌گویند: ۲۰ ماه حق بیمه برای ما پرداخت نشده و ۹ ماه بدون هیچ‌گونه دفترچه خدمات درمانی هستیم.

یکی از کارکنان گفت: بعد از ادغام آب و فاضلاب روستایی با شهری هنوز قراردادهای ما تعیین تکلیف نشده است؛ بعضی از همکاران ما که سابقه زیادی در این شرکت دارند باید زیر نظر پیمانکار کار کنند.

آنها می‌گویند: از ابتدای سال جاری که بحث ادغام آبفا شهری و روستایی مطرح گردید مشکلات ما بیشتر شد، در چند ماه گذشته وعده‌های زیادی برای پرداخت حقوق و بیمه از طرف مسئولان داده شد، ولی می‌توان گفت به هیچ‌کدام از آن‌ها عمل نشد.

پیش از این نیز کارکنان آب و فاضلاب روستایی خوزستان دست به تجمع زده‌اند.

تجمع نیروهای قرارداد موقت وزارت نفت

به گزارش ایسنا، امروز چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹، جمعی از نیروهای قرارداد موقت وزارت نفت با تجمع در مقابل ساختمان مجلس خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

بر اساس این گزارش، این شهروندان صبح امروز هم زمان با برگزاری جلسه علنی مجلس برای بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ مقابل مجلس تجمع کرده و خواستار تبدیل وضعیت و همسان سازی حقوق خود شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید