خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹, 23rd of April 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ ساعت ۱۵:۰۵:۲۲

    خانه  > سایر گروهها  >  اعتراضات سراوان؛ بازداشت دستکم سه شهروند از جمله یک نوجوان ۱۶ ساله

اعتراضات سراوان؛ بازداشت دستکم سه شهروند از جمله یک نوجوان ۱۶ ساله

خبرگزاری هرانا – روز سه‌شنبه ۵ اسفندماه، دستکم ۳ شهروند معترض از جمله یک نوجوان ۱۶ ساله در ارتباط با اعتراضات سروان، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. روز گذشته گروهی از شهروندان در شهرستان سراوان در اعتراض به کشته و زخمی شدن تعدادی از سوختبران، ‌در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان دست به تجمع زدند. تجمع اعتراضی این افراد با مداخله نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد نیروهای مذکور به سمت شهروندان اقدام به شلیک گلوله های ساچمه‌ای و پرتاب گاز اشک آور کردند که موجب زخمی شدن تعدادی از شهروندان شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز سه‌شنبه ۵ اسفند ۹۹، دستکم سه شهروند از جمله یک نوجوان توسط نیروهای امنیتی در سراوان بازداشت شدند.

بر اساس این گزارش هویت این افراد محمد شهرسان زهی، فرزند کاهم داد، عزیز شهرسان زهی، ۱۶ ساله، فرزند لهداد، اهل شهرستان مهرستان و محمد درزاده، فرزند عبدالغفور، ساکن روستای دزک از توابع شهرستان سراوان عنوان شده است.

تاکنون از محل نگهداری این افراد اطلاعی در دست نیست.

لازم به ذکر است دیروز سه‌شنبه ۵ اسفند ماه، گروهی از شهروندان در شهرستان سراوان در اعتراض به کشته و زخمی شدن تعدادی از سوختبران، ‌در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان دست به تجمع زدند. تجمع اعتراضی این افراد با مداخله نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و نیروهای مذکور به سمت شهروندان اقدام به تیراندازی (گلوله های ساچمه‌ای) و پرتاب گاز اشک آور کردند که موجب زخمی شدن تعدادی از شهروندان شد.

روز دوشنبه ۴ اسفند، نیروهای مرزبانی در مناطق مرزی شهرستان سراوان مسیر تردد گروهی از سوختبران را مسدود کرده و آنها به نشانه اعتراض در مقابل پایگاه سپاه تجمع کردند که با تیراندازی نیروهای نظامی مواجه شدند. بنا بر اعلام کمپین فعالین بلوچ در پی تیراندازی این نیروها به سمت گروهی از سوختبران، دستکم ۱۰ شهروند کشته و ۵ تن دیگر زخمی شدند.

هرانا روز سه شنبه ۵ اسفندماه در گزارشی اجمالی به آخرین تحولات تجمع اعتراضی شهروندان سروان، پرداخته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید