خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه ۴ اسفندماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۴ کارگر در شهرهای مشهد و رشت به صورت جداگانه دچار حادثه شدند. در این حوادث ۲ کارگر جانشان را از دست دادند و ۲ کارگر دیگر نیز دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، روز دوشنبه ۴ اسفند ۹۹، دو کارگر در شهرستان مشهد دچار حادثه شدند.

بر اساس این گزارش، در پی سقوط  یک کارگر جوان در دهانه چاهی در یک باغ‌ ویلا در مشهد، مأموران امداد و نجات در محل حاضر شدند.

 آتش‌نشانان با در نظر گرفتن جوانب ایمنی برای یافتن کارگر مفقودی وارد چاه شدند و بعد از ۲۰ دقیقه جست‌وجو، بدن کارگر جوان که از چند ناحیه دچار خون‌ریزی شده بود را بیرون کشیدند.

 محسن اسدی، مدیر منطقه یک سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر مشهد در اینباره گفت: پس از تحویل کارگر حادثه ‌دیده به تکنیسین‌های اورژانس مرگ وی تأیید شد و جسد با دستور قضایی به پزشکی قانون انتقال یافت.

همزمان در حادثه دیگری در شهر مشهد، یک کارگر شصت ساله در داخل دستگاه تزریق پلاستیک گرفتار شد.

این حادثه در حالی رخ داده است که کارگر مذکور در زمان استفاده از دستگاه تنها بوده و علاوه بر این دستگاه از شرایط ایمن برخوردار نبوده است.

مأموران با استفاده از تجهیزات مربوطه، بدن کارگر گرفتار شده را  از میان میل گاردان و سطح اصلی دستگاه بیرون کشیدند.

بنابر گفته علی‌محمد کاظمی، مدیر منطقه ۳ آتش‌نشانی مشهد پس از تأیید فوت، جسد این کارگر توسط تکنیسین‌های اورژانس حاضر در محل به دستور قضایی در اختیار پزشکی قانون قرار داده شد.

مصدومیت دو کارگر در شهرستان رشت

به گزارش ایرنا، رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت از مصدومیت ۲ آتش نشان در این شهرستان خبر داذ.

شهرام مومنی در اینباره گفت: این دو آتش نشان از ناحیه دست و پا مصدوم و به بیمارستان اعزام شدند و در حال حاضر وضعیت آنها خوب است.

 رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت افزود: این حادثه در حین مهار حریق سنگین مغازه ای در خیابان شریعتی رشت اتفاق افتاده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید