خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  زخمی شدن یک شهروند بر اثر انفجار مین در قصر شیرین

زخمی شدن یک شهروند بر اثر انفجار مین در قصر شیرین

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۳ اسفندماه، یک شهروند بر اثر انفجار مین‌های به جا مانده از دوران جنگ ایران و عراق در منطقه تنگاب از توابع بخش مرکزی شهرستان قصرشیرین زخمی شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، روز یکشنبه ۳ اسفند ماه ۹۹، یک شهروند بر اثر انفجار مین‌های به جا مانده از دوران جنگ ایران و عراق در منطقه تنگاب از توابع بخش مرکزی شهرستان قصرشیرین زخمی شد.

بر اساس این گزارش، فرماندار قصرشیرین با بیان اینکه، انفجار مین به جا مانده از دوران جنگ ایران و عراق، منجر به مجروح شدن یک جوان ۱۹ ساله شده است، گفت: در این حادثه یکی از عشایر منطقه تنگاب از توابع بخش مرکزی شهرستان در حین تعلیف احشام، با مین برخورد کرد و از ناحیه پا زخمی شد.

مرادعلی تاتار افزود: با حضور نیروهای امدادی مجروح برای انجام اقدامات پزشکی به مرکز درمانی منتقل شد.

در این گزارش به هویت شهروند زخمی شده اشاره نشده است.

مین‌های برجای‌ مانده از دوران جنگ همه ساله موجب مرگ و مصدومیت تعدادی از هموطنان در مناطق مرزی می‌شود.

در حدود ۴۲۰۰۰ کیلومتر مربع از اراضی ایران آلوده به مین های به جا مانده و عمل نکرده جنگ ایران و عراق است.

دولت ایران نیز همچنان به تولید و کاشت مین های ضد نفر ادامه می‌دهد و برخلاف مقاوله نامه های بین‌المللی، معتقد است استفاده از این مین‌ها تنها راه مؤثر برای تأمین امنیت مرزهای طولانی این کشور است.

بر همین اساس بخش‌هایی از مرزهای ایران با افغانستان، پاکستان و عراق مین‌گذاری شده است؛ در جریان درگیری‌های دهه ۱۳۶۰ در کردستان هم بسیاری از اراضی این منطقه مین‌گذاری شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید