خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  وکیل دادگستری؛ زهرا اسماعیلی را پس از سکته قلبی دار زدند

وکیل دادگستری؛ زهرا اسماعیلی را پس از سکته قلبی دار زدند

خبرگزاری هرانا – یکی از وکلای زهرا اسماعیلی، از مرگ موکلش در پی ایست قلبی، قبل از اجرای حکم اعدام خبر داد. به گفته وی، زهرا اسماعیلی پیش از اجرای حکم اعدام و با مشاهده اجرای حکم زندانیان دیگر دچار ایست قلبی شده و پس از مرگ به دار آویخته شده است. سحرگاه روز چهارشنبه ۲۹ بهمن‌ماه امسال، حکم اعدام دستکم 9 زندانی از جمله خانم اسماعیلی در زندان رجایی‌شهر کرج به اجرا درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از بی‌بی‌سی فارسی، به گفته امید مرادی یکی از وکلای زهرا اسماعیلی، در گواهی فوت موکلش “ایست قلبی” دلیل مرگ عنوان شده است.

آقای مرادی، با انتشار پستی در صفحه شخصی خود، با اشاره به اینکه تعدادی زندانی دیگر پیش از اجرای حکم زهرا اسماعیلی و در مقابل چشمان او به دار آویخته شدند نوشت: “زهرا قبل از این که پای چوبه دار برود سکته کرد و قلبش ایستاد و مرد. با این وجود جسد بی جانش را دار زدند…”.

وی همچنین نوشت که همسر زهرا اسماعیلی “از مدیران کل وزارت اطلاعات بود نه یک افسر ساده اداره آگاهی”.

گفتنی است این وکیل دادگستری ساعاتی پس از انتشار این خبر، آنرا از صفحه خود پاک کرد.

پس از انتشار این مطلب همچنین خبرگزاری قوه قضاییه نیز در اطلاعیه ای با تکذیب این خبر مدعی شده است که در گواهی فوت اجرای احکام قصاص معمولا پزشکی قانونی علت مرگ را ایست قلبی، قطع نخاع و یا خفگی اعلام میکند.

سحرگاه روز چهارشنبه ۲۹ بهمن‌ماه 99، حکم اعدام دستکم 9 زندانی از جمله خانم اسماعیلی در زندان رجایی‌شهر کرج به اجرا درآمد.

زهرا اسماعیلی، ۴۲ ساله و مادر دو فرزند بوده. او پیشتر از بابت اتهام قتل همسر خود بازداشت و به اعدام محکوم شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید