خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه ۲۸ بهمن، شماری از خریداران محصولات گروه صنعت خودرو آذربایجان (آذویکو) در مقابل ساختمان وزارت صنعت، جمعی از کارگران اداره آب و فاضلاب خرمشهر مقابل ساختمان اداره آب و فاضلاب ‌این شهر، گروهی از خانواده‌های مربیان پیش‌دبستانی شهرستان ایذه در محل اداره آموزش ‌و پرورش این شهرستان، جمعی از پرسنل پتروشیمی بندر امام در محوطه این شرکت، شماری از بازنشستگان و معلمان شاغل در مقابل اداره آموزش و پرورش استان فارس و تنی چند از معلمان حق التدریس اصفهان و تهران در مقابل اداره کل آموزش و پرورش، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، شماری از خریداران محصولات گروه صنعت خودرو آذربایجان (آذویکو) با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

بر اساس این گزارش، آنها از رزم حسینی وزیر صنعت خواستار مداخله برای دریافت خودروهای پیش خرید خود شدند، ‌که پس از سه سال واریز وجه هنوز دریافت نکرده‌اند.

گروه آذربایجان خودرو یا به طور مختصر «آذویکو»، قرار بود خودروی MG 360 چینی را در تبریز مونتاژ کند. خودروهایی که از نظر کیفیت و آپشن‌های رفاهی می‌توانست قابل رقابت با دیگر خودروهای ارزان‌قیمت بازار باشد. برای همین ۶۴۰۰ دستگاه هم پیش‌فروش شد، اما با تشدید تحریم ها تعهدات این خودروساز عملی نشد و همین موضوع باعث اعتراض خریداران و تشکیل پرونده تخلف برای این گروه خودروسازی شد.

تجمع کارگران اداره آب و فاضلاب خرمشهر

به گزارش ایلنا، امروز سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹، جمعی از کارگران اداره آب و فاضلاب خرمشهر در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی خود مقابل ساختمان اداره آب و فاضلاب ‌این شهر تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، این کارگران حدود ۴ ماه حقوق معوقه طلب دارند.

این کارگران گفتند: “مطالبات ده‌ها نفر از کارگران شبکه آب و فاضلاب خرمشهر چند ماه است پرداخت نشده و ما در این شرایط سخت کرونایی بارها خواستار پرداخت این مطالبات شده‌ایم”.

آن‌ها افزودند: “هر ماه به مطالباتمان افزوده می‌شود و در حال حاضر که در آستانه سال جدید قرار داریم هنوز به مشکل ما رسیدگی نشده و در سال‌های اخیر دریافت منظم حقوق به دل‌مان مانده است”.

یکی از کارگران معترض عنوان کرد: “همه کارگران معترض آبفای این شهر و سایر شهرهای استان که تحت مسئولیت یک تا چند شرکت پیمانکاری مشغول کارند، معوقات مزدی طلبکارند. برخی از این کارگران هر روز بعد از ساعت کاری برای امرار معاش و تامین معاش خانوادهایشان دستفروشی و مسافرکشی می‌کنند”.

به گفته وی؛ شرکت‌های پیمانکاری هیچ اهمیتی برای کارگران قائل نیستند و مسئولان اداره آبفای شهرستان و استان نیز برای وصول مطالبات کارگران کاری انجام نمی‌دهند.

تجمع مربیان پیش‌دبستانی شهرستان ایذه

به گزارش ایلنا، امروز سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹، شماری از خانواده‌های مربیان پیش‌دبستانی شهرستان ایذه به همراه فرزندان خود، با برگزاری تجمع اعتراضی در محل اداره آموزش‌وپرورش این شهرستان، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

این مربیان خواستار روشن شدن وضعیت استخدامی خود هستند.

تجمع پرسنل پتروشیمی بندر امام

به گزارش ایلنا، امروز سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹، جمعی از پرسنل پتروشیمی بندر امام، در اعتراض به مدیریت سلیقه‌ای و عدم اعمال محدودیت‌ها و شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سوی مدیرعامل شرکت، در محوطه این شرکت دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، بعد از گذشت چند روز از اعلام وضعیت قرمز و بحرانی کرونا و همچنین ابلاغ محدودیت‌های جدید از سوی مدیر ارشد شرایط اضطراری منطقه ویژه اقتصادی بندر امام، حمیدرضا رستمی با بی‌توجهی به این مهم، حاضر به پذیرش اعمال محدودیت‌ها تا این لحظه نشده است.

این در حالی است که تا امروز تعداد زیادی از کارکنان به این ویروس مبتلا شدند و حتی جان خود را از دست دادند.

تجمع معلمان فارس

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹، شماری از بازنشستگان و معلمان شاغل در مقابل اداره آموزش و پرورش استان فارس تجمع اعتراضی برگزار کردند.

بر اساس این گزارش، این معلمان دلیل تجمع خود را اعتراض به عدم پرداخت حقوق اضافه تدریس خود عنوان کردند.

تجمع معلمان حق التدریس اصفهان و تهران

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹، شماری از معلمان حق التدریس اصفهان و تهران با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل اداره کل آموزش و پرورش خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

این معلمان خواستار اجرای مصوبات و طرح های مربوطه به خودشان از سوی مسئولان این نهاد هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید