خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز دوشنبه ۲۷ بهمن، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۶ کارگر طی سه حادثه در شهرهای اصفهان، ساری و کرمانشاه دچار مصدومیت شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز یکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹، نشت گاز آمونیاک منجر به مسمومیت ۴ نفر از کارگران یک سردخانه در نجف آباد اصفهان شد.

بر اساس این گزارش، این حادثه روز گذشته حوالی ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه برای ۴ نفر از کارگران مرد یک سرد خانه نگهدارنده میوه در محور جاده نجف آباد رخ داده است.

سه نفر از کارگران حادثه دیده به بیمارستان منتظری نجف آباد منتقل شدند و نفر چهارم خود خواسته در محل تحت درمان قرار گرفت.

مصدومیت یک کارگر در ساری

به گزارش ایلنا، یک کارگر ساختمانی در ساری در پی سقوط در چاه آسانسور دچار مصدومیت شد.

بر اساس این گزارش، این حادثه برای یک کارگر ساختمانی زمانی رخ داد که هنگام کار از طبقه اول ساختمانی در حال ساخت در بلوار فرح آباد کوچه توانیر به داخل چاه آسانسور در طبقه همکف سقوط کرده بود.

پس از اعلام حادثه، نیروهای آتش‌نشانی به محل اعزام شدند و کارگر مصدوم را که به شدت آسیب دیده بود به بیمارستان منتقل کردند.

مصدومیت یک کارگر در کرمانشاه

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، امروز دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹، انفجار مغازه آهنگری در کرمانشاه موجب مصدومیت یک کارگر شد.

رئیس سازمان آتش نشانی کرمانشاه گفت: “حوالی ظهر امروز گزارش انفجار یک مغازه آهنگری و ریزش آوار در میدان نواب صفوی به نیروهای آتش نشانی اعلام شد که بلافاصله ۱۲ نفر از نیروهای آتش نشانی با ۳ دستگاه خودروی امدادی و نردبان ۳۲ متری به محل اعزام شدند”.

وی خاطرنشان کرد: “در این عملیات یک ساعته با تلاش نیروهای آتش نشانی فرد (صاحب مغازه) محبوس زیر آوار که از ناحیه کمر، پا و صورت دچار شکستگی و سوختگی شده بود، بیرون کشیده شد و به نیروهای اورژانس تحویل داده شد”.

آتشپاد رضایی یادآور شد: “علت این حادثه نشت گاز اعلام شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید